Шемосюк: "Изменения в клубе будут значительные"

Руководство Пульсара пообщалось с журналистами.
0
7 июля '10 12:29
Виктор Прищепа, Михаил Переверзий, Сергей Шемосюк
Виктор Прищепа, Михаил Переверзий, Сергей Шемосюк
До акул пера завітали президент БК-93 Пульсар Віктор Прищепа, головний тренер клубу Сергій Шемосюк і старший тренер Михайло Перевєрзій, який опікується головною командою рівненського клубу.

Першим слово узяв президент Віктор Прищепа:

- На жаль, через фінансові проблеми ми не заявляємо команду до суперліги. У нас є досвід минулого сезону, коли напередодні першості наші спонсори взяли на себе певні зобов’язання, проте дуже швидко відійшли від справ. Залишилися лише компанія Пульсар і ВАТ РівнеАзот, котрі, щоправда, не змогли фінансувати команду в тому обсязі, якого потребує нині Суперліга. Тому, щоб не завалити нашу справу, якій уже 17 років, ми вирішили добровільно – підкреслюю, добровільно - понизитися у класі. Але попередньо домовилися, що у разі вирішення фінансових проблем ми змогли б повернутися до ліги.

Проблема один – це фінанси, адже Суперліга кожного року стає все дорожчою, вона прагне до європейського рівня. Друге питання – це зал. Наш зал, наскільки це могло, ми довели до ладу (хіба що за винятком покриття, але воно прийнятне). Проте число місць, умови для роботи телевізійників – цього вирішити вже не можна. Добре було б якби розпочалося будівництво нового спорткомплексу, на який є і проект, і виділена земля. Проте ще навіть траншей не розпочали  копали... Рівне – чи не єдиний обласний центр, де нема сучасного залу.

Єдине, що радує – наш клуб чисто рівненський, побудована баскетбольна "піраміда" у місті і області, яка дозволяє сміливо дивитися вперед. Криза підкосила багато чого. Я хочу щиро подякувати всім, хто допомагав клубу у тій чи іншій формі. Надіюся, що криза рано чи пізно залишиться позаду, і люди, яким дорогий спорт, та влада звернуть свій погляд до спорту і баскетболу зокрема.  Я надіюся. що всі проблеми за рік будуть вирішені.

Окремо хотів би подякувати колективу, керівництву і власникам РівнеАзот, які два роки назад підключилися до спонсорства. У них зараз свої проблеми, вони відійшли від спонсорства, та надіюся, що це ненадовго і вони знову підтримуватимуть баскетбол.

Шемосюк С.С.: - На сьогодні суперліга є комерційною структурою. Всі інші команди вже внесли заявочні внески, розписується розклад матчів, розписується сітка трансляцій. Все робиться для того, щоб суперліга стала успішним проектом, як, наприклад НБА чи іспанська ліга, яка приносить суттєві прибутки, чи як Євроліга УЛЕБ.

- Які зміни очікують на команду?

Шемосюк С.С.: - Зміни у клубі будуть дуже і дуже суттєві. Якщо з того основного складу, який закінчував сезон, залишиться декілька гравців – то це буде дуже добре. Ми розраховуємо на те, що залишаться всі дублери, які минулого сезону виступали у першості дублерів. Це й буде кістяк тієї команди, яка гратиме у вищій лізі. Вона зараз тренується у Рівному, потім будуть двохтижневі канікули , після чого підготовка продовжиться. Ця команда також є базовою для збірної області, яка братиме участь у всеукраїнських молодіжних іграх, які пройдуть в Дніпропетровську у вересні. Далі, за планом, у нас традиційний турнір "Дружба". І після цього  - старт у вищій лізі. Її тренуватимуть Михайло Перевєрзій і Олег Максютинський, допомагатиме Анатолій Колот. У першій лізі у нас також буде команда, за яку виступатимуть юні вихованці нашої школи. Її старший тренер - Анатолій Колот, а допомагатиме - Вадим Скиданов. Ось такі на сьогодні у нас плани.

Плани на цей рік - зробити все, необхідне для становлення обох команд. І через рік вже будемо ставити конкретні завдання перед ними.

- Чи є якісь обриси майбутнього сезону?

Шемосюк С.С.: - Регламент чемпіонату вищої ліги залишиться, як нам повідомили у Федерації баскетболу, таким як і у минулому сезоні – роз’їзними спареними турами. На попередньому етапі – у двох зонах (Захід – Схід), після чого кращі колективи змагатимуться у фінальному турі. Першість у першій лізі пройде, очевидно, турами. Але регламент буде прийнято після визначення кількості охочих команд.

Що стосується суперників, то у вищій лізі є декілька потужних команд, з якими нам буде дуже важко змагатися. Та ж луцька команда, наприклад, має потужний склад. Невідомо, де гратимуть Черкаські мавпи, які зараз судяться за право грати у Суперлізі.

- Чи є запрошення гравцям основного складу Пульсара, які грали у суперлізі?


Шемосюк С.С.: - Зараз нам щось важко говорити про конкретні кадрові зміни. Всі гравці основного складу мають статус вільних агентів і вивчають пропозиції, яких у них вистачає. Кожен хоче грати у елітному дивізіоні, команді високого рівня, у нормальних матеріальних умовах. На жаль клуб, і ми це визнаємо, зараз не можемо їм надати такі умови, за які б вони займалися улюбленою справою. Але продукт під назвою „рівненські баскетболісти” має високу марку і наші гравці затребувані в інших командах.

- Які ваші враження від прийнятого регламенту чемпіонату України і елітному дивізіоні?

Шемосюк С.С.: - Мені незрозуміло, наприклад, чому у суперлізі знову залишили матчі дублерів. Юні гравці грають ні для кого. У будні – вдень, коли люди на роботі, у неділю – вранці, практично без уболівальників. Але це моє особисте бачення. Я б запропонував замість дублюючих складів, щоб кожна команда суперліги мала свої команди у вищій та першій лігах. Згадайте, якою була вища ліга у ті часи, коли ми грали у ній – Азовмаш, Львівська політехніка, команди з Харкова, Дніпропетровська, інших міст. Через її горнило потрібно проходити молодим гравцям, це лише додасть їм майстерності. І я впевнений, що це піде лише на користь українському баскетболі.

Зараз наших гравців хочуть бачити у багатьох європейських країнах –  Іспанії, Італії, Ізраїлі, Греції... Сьогодні у цих країнах є велика українська діаспора, яка хоче бачити своїх співвітчизників з їх рідної України. Як розповів Сергій Ліщук, на матчах його Валенсії зараз ходить чимало українців, і на кожному матчі обов’язковим атрибутом є о присутній український прапор. Приємно, що через спорт нас краще знатимуть у світі. Рівненщина, крім бурштину, може ще похвалитися і спортом, і іншими добрими справами.
iSport.ua Баскетбол Украина
Загрузка...