Суперлига. Политехника вырывает победу у Азовмаша

2011 г., 30 января, 15:37
У цьому сезоні Політехніка не надто тішить перемогами своїх уболівальників. Однак останнім часом "політехи" потрохи починають викарабкуватися із ситуації, в яку потрапили. Ось і на гру проти чинного чемпіона України команда Андрія Подковирова вийшла немов на останній бій.

У першій же атаці господарі втратили м’яч, і Фредерік Хаус вдало завершив результативний швидкий відрив Азовмашу. Згодом Каррі ще збільшив перевагу гостей із Маріуполя. Після такого початку Політехніка стрепенулася. Вільямс та Віггінс закинули перші чотири очки "політехів". Однак це були лише миттєві спалахи активності львів’ян у нападі. Маріупольські "леви" пішли у відрив – 6:12. Такий перебіг подій на майданчику явно не задовольняв головного тренера галичан Андрія Подковирова. Наставник "політехів" вдався до замін, на майданчику з’явилися Срока та Андрюкайтіс. Саме завдяки цим замінам львівська команда зуміла нав’язати Азовмашу справжню боротьбу. Срока, Ревзін та Андрюкайтіс влучивши з периметру не лише зрівняли рахунок, а й вивели Політехніку вперед – 15:12. Аби зупинити вдалі атаки львів’ян з периметру Азовмаш взяв тайм-аут, після якого вже маріупольці завдяки вдалим діям в атаці та нападі вели перед у рахунку. Тепер вже тренерський штаб Політехніки взяв тайм-аут, після якого Мартінас Андрюкайтіс вдалим кидком з середньої відстані зрівняв рахунок. А підвів підсумок першої чверті Тодд Ебернеті – 21:19.

На старті другої десятихвилинки обидві команди втрачали м’яч в атаці. Порушив цю "традицію" влучним кидком "політех" Алан Віггінс. Успіх свого партнера розвинув польський легіонер Політехніки Мартін Срока. Однак найефектнішим стала наступна атака галичан. Віггінс, найкращий гравець у першій чверті гри у складах обох команд продерся під щит маріупольців і двома руками зверху поклавши м’яча у кошик зірвав оплески львівських уболівальників. Загалом Політехніці вдалося втримати відрив у рахунку та піти на велику перерву переможцями. А ефектну крапку перед великою перервою поставив кидком із власної половини майданчика Ілля Шемосюк, чим зірвав шквал оплесків глядачів Палацу спорту Галичина - 48:38. Вцілому у перших двох чвертях гри львів'яни продемонструвала командний баскетбол: всі гравці, які з’являлися на майдинчику відзначилися набраними очками.

Дебют третьої чверті був за господарями. Двічі Віггінс та Вільямс вдалими кидками ще збільшили перевагу своєї команди у рахунку – 54:38. Перші ж очки після великої перерви Азовмаш набрав лише з лінії штрафних. Сталося це після того, як Ревзін сфолив на Александері. Судді зафіксували неспортивний фол захисника "політехів". Після цього епізоду маріпольці дещо підкоротили відставання у рахунку. Однак у Політехніки справжній кураж упіймав Віггінс. Передача у трисекундну зону від Ебернеті і Віггінс завершує атаку ефектним слемом згори. Одначе після цього ефектного слему команду Андрія Подковирова немов би підмінили. Політехніка зупинилася... Цим миттєво скористалися маріупольці, які після влучних кидків Александера, Пустозвонова та Каррі зуміли вийти уперед – 56:57. Зазначу, що причиною цього стали програні підбирання та велика кількість фолів у виконанні "політехів". Відтак аби заспокоїти своїх гравців Андрій Подковиров взяв тайм-аут. Пауза плідно вплинула на його гравців. Господарі стрепенулися. Вільямс, Моррісон та Зубрицький знову вивели вперед свою команду. Інтрига у матчі закрутилася до неможливого – 64:63.

Продовжилася вона і з перших секунд четвертої чверті. Команди відповідали влучними атаками одна одній. На влучний дальній "постріл" від капітана "політехів" Зубрицького у гостей знайшлася гідна відповідь у вигляді "трюльника" Каррі. За рахунку 73:71 всередині четвертої чверті після того, як Хаус отримав неспортивний фол, сфоливши на Вільямсі гості взяли тайм-аут. Вільямс вдало виконав два штрафні. Пауза вдало вплинула на гравців Азовмашу, які завдяки влучній "трійці" з периметра від Карі вийшли вперед. Останні дві хвилини гри видалися валідольними для наставників обох команд. За 36 секунд до завершення основного часу матчу рахунок був рівним – 83:83. Все йшло до овертайму. Однак у баскетбол, як відомо слід грати з першої і до останньої секунди. Саме це й продемонстрував "політех" Мартін Срока, який після того, як його партнер по команді Ревзін з кута майданчика не влучив, виграв підбір та разом із сиреною відправив м’яч у кошик маріупольців. А це – перемога під скандування трибун Політехніки - 85:83.

Підсумовуючи поєдинок та останні чотири домашні гри слыд зазначити, що команда Андрія Подковирова значно додала в командних діях, а найголовніше у бажанні. Якщо так далі продовжиться, то Політехніка може отримати гарні шанси пробитися у плей-офф. Однак, як кажуть, поживемо-побачимо...

Политехника - Азовмаш 85:83 (21:19, 27:19, 16:25, 21:20)

П: Эбернети (4 + 5 передач), Уильямс (14), Резвин (8 + 6 передач), Уиггинс (12 + 9 подборов), Моррисон (9) - старт; Срока (14), Андрюкайтис (11 + 3 перехвата), Зубрицкий (8), Шемосюк (5).

А: Карри (16 + 7 передач + 3 перехвата), Хаус (11 + 5 подборов + 4 передачи), Пустозвонов (11 + 5 подборов), Оуэнс (6), Александер (16 + 10 подборов + 8 потерь) - старт; Пашалич (17 + 6 подборов), Макклинток (4), Байда (2), Бобров (0).