Ўахматы. »ванчук: "Ѕез проблем вывез деньги с  убы"

Ћьвовский гроссмейстер, в четвертый раз став победителем ћемориала ’осе –аул€  апабланки на  убе, на несколько дней наведалс€ в ”краину. ј уже сегодн€ »ванчук стартует в √реции в очередном турнире.
0
2 июл€ '10 12:25
¬асилий »ванчук, chessvibes.com
¬асилий »ванчук, chessvibes.com
- ¬асилю ћихайловичу, таке враженн€, що на  уб≥ ви перемогли на одному подиху?

- ÷е лише враженн€. ѕов≥рте, були важк≥ парт≥њ, особливо з ƒом≥нгесом. Ўоста парт≥€ теж складалас€ непросто. ’оча загалом усе минуло дуже добре. Ќа  уб≥ мен≥ справд≥ щастить.

- ј гра у ц≥й крањн≥ маЇ свою специф≥ку?

- ѕо-перше, даЇтьс€ взнаки кл≥мат. “ам дуже спекотно! ј ще пом≥тн≥ насл≥дки комун≥стичного правл≥нн€. ™ певн≥ нюанси в побут≥, психолог≥њ людей. ¬≥дчуваЇтьс€, що крањна перебуваЇ в економ≥чн≥й блокад≥.

- ”часник≥в турн≥ру не знайомили з ‘≥делем  астро?

- Ќ≥, в≥н уже дуже старенький.  оли був молодший, то пост≥йно в≥дв≥дував шахов≥ турн≥ри, а сьогодн≥ в≥н в≥д≥йшов €к в≥д державних, так ≥ в≥д спортивних справ.

- ¬ ≤нтернет≥ з'€вилось пов≥домленн€, що у вас виникли проблеми, коли ви намагались вивезти з  уби грош≥, €к≥ отримали за перемогу у турн≥р≥...

- ÷е неправда. Ќ≥€ких проблем ≥з цим у мене не було. ’тось наплутав ≥ написав н≥сен≥тницю.

- „и був час скупатис€ в океан≥?

- якби виникло бажанн€, можна було викроњти дл€ цього годинку-другу. јле в мене було натхненн€ до шах≥в, тож € використовував його максимально.

- ¬и завжди були першим номером серед украњнських гросмейстер≥в у рейтингу ‘≤ƒ≈. Ќин≥ ваше м≥сце неспод≥вано пос≥в ѕавло ≈ль€нов...

- ¬≥н усп≥шно з≥грав у √ран-пр≥ ‘≤ƒ≈, тож н≥чого дивного. ћен≥ це не створюЇ дискомфорту.

- « ким ≥з гросмейстер≥в у вас найтепл≥ш≥ стосунки?

- я не скажу, що в мене дружн≥ стосунки з пров≥дними гросмейстерами. ”се ж таки багатор≥чна конкуренц≥€ за шах≥вницею накладаЇ св≥й в≥дбиток. ” таких умовах важко п≥дтримувати дружн≥ стосунки. ¬в≥члив≥, коректн≥, д≥лов≥ - так. ј дружн≥ - н≥.

- ”крањнськ≥ гросмейстери останн≥м часом нар≥кали на безд≥€льн≥сть кер≥вництва нашоњ ‘едерац≥њ, а в≥дтак на те, що наш≥ шахи деградують...

- я гадаю, що шахи таки розвиваютьс€. ¬и погл€ньте на ≥ндив≥дуальн≥ виступи наших гросмейстер≥в. ѓхн≥ результати говор€ть сам≥ за себе.

- Ќедавно зм≥нилос€ кер≥вництво ‘едерац≥њ. –≥зницю в≥дчули?

- ўе н≥, бо минуло надто мало часу п≥сл€ њх ротац≥њ. јле ц≥лком можливо, що це п≥де на користь нашим шахам.

- „и бувають дн≥, коли ви не думаЇте про шахи?

- Ѕувають. ѕ≥сл€ турн≥р≥в, коли Ї пауза, дозвол€ю соб≥ в≥двол≥ктис€. Ћюблю прогул€тись на св≥жому пов≥тр≥, перечитати книгу. ÷е м≥й в≥дпочинок.

- який ваш наступний турн≥р?

- ƒругого липн€ в √рец≥њ починаЇтьс€ чемп≥онат серед њхн≥х клуб≥в. √ратиму за одну з м≥сцевих команд. ÷е триватиме до 12 липн€. ƒал≥ в мене тривала пауза в змаганн€х, тож буде час подумати про шахову ќл≥мп≥аду, де € виступатиму у склад≥ зб≥рноњ ”крањни.
iSport.ua Ы ƒругие Ы Ўахматы
«агрузка...