Суперлига. Киев вырывает победу у Говерлы

2010 г., 3 декабря, 19:43
Кажуть, що переможцям щастить. БК Київ у виїзному матч проти Говерли за перебігом гри не виглядав відвертим фаворитом, проте пощастило сьогодні саме підопічним Віталія Чернія. І завдячувати вони мають свому капітану Олександру Липовому, який у кінцівці гри вирішив взяти відповідальність за результат на себе та виконав з сиреною триочковий кидок. На той момент столичні баскетболісти "горіли" у два очки...

Загалом весь матч пройшов у напруженій та впертій боротьбі. Так, знайдуться ті, які скажуть, що Говерла була дещо сильніша за опонентів. Але ж це логічно, адже прикарпатський колектив наразі впевнено посідає третю сходинку, напередодні матчу з Києвом наробивши галасу на східній Україні. Проте сам матч підтвердив слова наставника "говерлян" Євгена Мурзіна у тому, що на виїзді матчі його підопічним дають набагато краще ніж вдома. Головна причина, наче б то, надмірні емоції перед власними вболівальниками.

Власне, надмірні емоції у гравців команди господарів і справді були відчутні. Особливо це стосується кращого центрового у листопаді на думку офіційного сайту Суперіги Еріка Колмена. Втім, американець у звітній грі нагадував швидше бліду тінь самого себе листопадового, аніж одного з лідерів команди. Відтак, Говерлі довелося досить складно під обома кошиками. Сандул, Салтовець та Коваленко частенько перегравали "ведмедів" на підбираннях і у багатьох випадках вміло реалізовували прогалини захисту опонентів.

Цілком ймовірно, що Віталій Черній і дав настанову своїй команді грати через "великих", знаючи проблеми з "ростом" у Говерли. І ця тактика у принципі принесла свій результат. Господарі відповідали на це швидкісною грою свого ударного тріо Зіммерман-Свонсон-Чаппел, які, за традицією, не тільки допомагали на підбираннях, а й організовували швидкі прориви під кошик Києва. Загалом перша половина матчу пройшла у важкій і тягучій грі, яка зводилася до кидків з-під кошика. За такого перебігу подій жодній з команд не вдавалося відірватися у рахунку бодай на 3-5 очок.

Дещо прискорився темп поєдинку у другій половині, коли команди почали використовувати середні та дальні кидки. При цьому більше майстерності виявилося у господарів, які навіть зуміли "втікти" на "плюс 9" (50:41). Проте амбіційні кияни не знітилися і просто приголомшили суперників ривком 11:0. Що робили в цей час "говерляни" - загадка... Втім, наприкінці третьої чверті на радість переповненого манежу Коледжу фізичного виховання капітан Говерли Айварас Кяушас заробив "два з фолом" і все-таки зрівняв рахунок – 53:53.

Останні 10 хвилин драматичного матчу пройшли у суцільних гойдалках рахунку. "Вовки" відчули слабкості опонентів і вміло, до слова, командною грою, реалізовували свої спроби. А ось колектив з Івано-Франківська моментам просто панікував. Саме так було на останній хвилині, коли, ведучи з різницею у шість очок, господарі пропустили два кидки від Салтовця і Коваленка, а згодом Колмен не влучив важливий кидок на екваторі останньої хвилини. До сирени залишалося менш ніж 10 секунд і часу взяти тайм-аут у гостей не було. Але, незважаючи на це, гості свою атаку реалізували дуже вміло - спочатку Олександр Рябчук прорвався під кошик Говерли. а звідти видав чудову передачу на периметр Коваленку. Екс-гравеець франківців вирішив не кидати сам, а забравши на себе оппонента, зробив передачу вбік на Олександра Липового. У капітана киян вже не було часу роздумувати над подальшими діями - він просто зробив вільний дальній кидок, який і приніс "вовкам" сенсаційну перемогу - 54:53.

Таким чином, кияни тепер повноцінно обійшли у турнірній таблиці Дніпро-Азот, а ось Говерла, зазнавши чергової поразки, ризикує найближчим часом пропустити вперед себе Азовмаш і Кривбассбаскет, скотившись за третьої на п'яту сходинку...

Говерла - БК Киев 73:74 (16:13, 22:17, 15:23, 20:21)

Г: Зиммерман (13 + 8 подборов + 7 передач + 3 перехвата), Чаппел (14 + 7 подборов), Кяушас (7), Ульянко (6), Полторацкий (9) - старт; Свонсон (9), Герасимчук (7), Колмэн (5 + 5 потерь), Кривич (3), Дубнюк (0).

К: Рябчук (5), Липовый (16 + 5 подборов), Коваленко (22), Салтовец (14), Сандул (11) - старт; Тищенко (4 + 5 подборов), Буренко (2 + 5 потерь + 4 передачи + 3 перехвата), Антонец (0), Парвадов (0).

Броски с ближней и средней дистанции: 22/45 (48,8%) - 24/46 (52,1%)

Броски с дальней дистанции: 4/10 (40%) - 5/11 (45,4%)

Штрафные броски: 17/22 (77,2%) - 11/13 (84,6%)