Україна здобула срібло у стрибках у воду на чемпіонаті світу-2022

Середа та Лискун стали другими у змішаних змаганнях.
2022 г., 2 липня, 07:22
Софія Лискун та Олексій Середа / Getty Images

У Будапешті (Угорщина) підходить до свого завершення чемпіонат світу з водних видів спорту-2022.

У п'ятницю, 1 липня, відбулися змішані змагання зі стрибків у воду з 10-метрової платформи. Україну у цій дисципліні представив дует Олексія Середи та Софії Лискун, лідерів національної команди в особистих змаганнях.

Оскільки на чемпіонат світу заявилися лише дев'ять країн у цій дисципліни, то команди одразу виступали у фіналі. Середа та Лискун були одними з претендентів на медаль, і вони зуміли її завоювати.

Після трьох стрибків з п'яти збірна України закріпилася на другому місці, а відставання від головного фаворита змагань – збірної Китаю, становило лише дев'ять балів, тоді як перевага над командою США, яка йшла на третій позиції, становила 10 балів.

Софія Лискун та Олексій Середа

Четвертий стрибок видався не найвдалішим для Середи та Лискун – їхнє відставання від Китаю збільшилося до 21 бала, а відставання США скоротилося до 0,7 бала.

Проте в останньому п'ятому стрибку українці видали найкращий стрибок, здобувши 74.25 бали, що дозволило нашій команді виграти срібну медаль.

ЧС-2022 з водних видів спорту
Стрибки у воду
Змішані змагання з 10-метрової платформи

1. Китай – 341.16
  2. Україна (Олексій Середа/Софія Лискун) – 317.01
  3. США – 315.90

Ця медаль стала першою для України на чемпіонаті світу зі стрибків у воду з 2017 року, і це перше срібло у цьому виді спорту з 2015 року. Загалом у своїй історії Україна здобула 13 медалей на ЧС зі стрибків у воду (золото – 2, срібло – 5, бронза – 6).

Крім того, це перша медаль ЧС у кар'єрі Середи та Лискун.

На нинішньому чемпіонаті світу ця медаль стала 10-ю для України. Зі списком всіх медалістів можна ознайомитися тут.