Турон Яйпан, збірна України та лавка Шахтаря: де зараз володарі Золотих м'ячів ДЮФЛУ-2019
УАФ щорічно роздає нагороди найкращим гравцям дитячо-юнацької футбольної ліги України. 2019 рік не став винятком.
Відтоді минуло вже досить багато часу, щоб оцінити, як нагороджені гравці розпорядилися виданими авансами, чим редакція ISPORT і займеться в цьому матеріалі.
Вікова категорія U-14
(футболісти 2005 р. н.)
Найкращий гравець захисного плану: Владислав Кравець
Нинішній клуб: Шахтар
Голкіпер донецького Шахтаря має ще вдосталь часу, щоб реалізувати свій потенціал, однак, шансів не так багато. Кравець є резервним воротарем у юніорській команді "гірників".
Найкращий гравець атакувального плану: Назар Янчишин
Нинішній клуб: Динамо
Хавбек Динамо має набагато більше ігрового часу з огляду на те, що серед польових ротація відбувається частіше, однак, також не є беззаперечним гравцем основи в команді киян до 19 років.
Вікова категорія U-15
(футболісти 2004 р.н.)
Найкращий гравець захисного плану: Андрій Булеза
Нинішній клуб: Минай (в оренді)
Крайній захисник, що належить Шахтарю, зараз отримує свій перший досвід у дорослому футболі. Перед початком другої частини сезону він вирушив в оренду в Минай. У стані закарпатської команди уродженець, власне, Закарпатської області поки що провів 6 поєдинків і не відзначився результативними діями.
Найкращий гравець атакувального плану: Ігор Горбач
Нинішній клуб: Динамо
Горбач поки що не отримав свого шансу на рівні зі старшими колегами, однак, імовірно, це трапиться наступного сезону. Форвард є лідером київського Динамо до 19 років та третім бомбардиром поточного сезону юнацького чемпіонату України з футболу з десятьма голами в активі.
Вікова категорія U-16
(футболісти 2003 р. н.)
Найкращий гравець захисного плану: Едуард Козик
Нинішній клуб: Шахтар
Козик, як і Горбач, імовірно, отримає більше ігрового часу в Шахтарі або якійсь оренді в наступній кампанії, проте, в поточному сезоні він провів всього 9 хвилин у двох іграх. Також центрбек, який вміє грати на правому фланзі, регулярно викликається до збірної України до 19 років.
Найкращий гравець атакувального плану: Олег Очеретько
Нинішній клуб: Шахтар
Очеретько встиг заявити про себе в минулому сезоні завдяки оренді в Маріуполі та в поточному вже став гравцем обойми в стані Шахтаря. Поки Олег є лише опцією в ротації, однак, отримує свій ігровий час у більшості матчів ліги.
Вікова категорія U-17
(футболісти 2002 р.н.)
Найкращий гравець захисного плану: Арсеній Батагов
Нинішній клуб: Зоря
Центрбек уже досить досвідчений, щоб регулярно виступати на дорослому рівні, що він і робить у луганській Зорі, куди перебрався безкоштовно із СК Дніпро-1. У поточній кампанії він лише в одному турі провів менше дев'яноста хвилин, що характерно, саме в цьому поєдинку у луганського клубу сталася одна з трьох поразок у сезоні. Також Батагов викликається регулярно в збірну України U-21, хоча, не так часто виходить на поле у зв'язку з великою конкуренцією на своїй позиції.
Найкращий гравець атакувального плану: Георгій Судаков
Нинішній клуб: Шахтар
Мабуть, головний талант у нашому списку. Судаков є беззаперечним лідером Шахтаря після переходу Михайла Мудрика в Челсі і, ймовірно, наступним кандидатом "на вихід" поряд з Анатолієм Трубіним. Георгій входить до символічної збірної найдорожчих гравців УПЛЛ, уже встиг зіграти кілька матчів за основну збірну України і йде на другому місці в списку найкращих асистентів поточного сезону чемпіонату України.
Вікова категорія U-19
(футболісти 1999-2001 р.н.)
Найкращий гравець захисного плану: Марлен Чобанов
Нинішній клуб: Турон Яйпан
Після головного таланту слідує головне розчарування. У Чобанова не вийшло закріпитися в Оболоні, і він вирушив на свою історичну батьківщину в узбекистанський Пахтакор, але і місцевому гранду він, по суті, виявився непотрібним, тому далі доля занесла його в аутсайдер чемпіонату Узбекистану Турон Яйпан. У 6 матчах на рахунку Турона лише три нічиїх і три набраних очки відповідно. Чобанов виходив у старті в 3 іграх.
Найкращий гравець атакувального плану: Іван Литвиненко
Нинішній клуб: Динамо Батумі
Кар'єра цього гравця трохи краща, ніж у Чобанова. Хавбек навіть встиг провести один матч за одеський Чорноморець у поточному сезоні і все ще належить "морякам". Другу частину сезону проводить в іншому місті біля моря, а саме в Батумі, де виступає за місцеве Динамо. Поки що в грузинському чемпіонаті за 7 ігор не відзначився результативними діями.
У більшості з футболістів попереду ще весь шлях у дорослому футболі, але вже можна відзначити влучання, такі, як Очеретько, Судаков і Батагов, і провали, такі, як Литвиненко і Чобанов. Непогані шанси заявити про себе в наступному сезоні мають, приміром, Горбач і Козик, а про майбутнє Янчишина та Кравця судити ще рано, особливо з огляду на позицію першого.