Шахтар - Динамо 1:0: огляд матчу та результат гри 11.05.2024

"Гірники" в ювілейний п'ятнадцятий раз стали чемпіонами України і зробили це у грі з принциповим опонентом.
11 травня, 19:59
Шахтар Донецьк / ФК Шахтер Донецк

У суботу, 11 травня, на Арені Львів у рамках 28-го туру Української Прем'єр-ліги відбулося Класичне дербі Шахтаря та Динамо.

Результат матчу вирішував одразу кілька питань. Так, у разі перемоги "гірники" достроково стали б чемпіонами та перервали безпрограшну серію Олександра Шовковського на чолі киян.

Якби виграли "біло-сині", вони б зберігали шанси на чемпіонство та перервали переможну серію суперника. Нічий результат також зіграв би на користь номінальних господарів поля.

Долю матчу та чемпіонства вирішив пенальті у середині першого тайму. Данило Сікан пробивав злету, але Костянтин Вівчаренко заблокував удар своєю рукою.

Суддя цього не побачив, але після перегляду повтору вказав на 11-метрову позначку. Георгій Судаков розвів м'яч і Георгія Бущана по різних кутах.

Якщо у першому таймі перевагою володіла команда Маріно Пушича, то після перерви ініціатива перейшла до Динамо.

Столичний колектив більше володів м'ячем, більше створив моментів і навіть кілька разів потривожив Дмитра Різника, але врятувати матч йому так і не вдалося.

Шахтар завоював перемогу з рахунком 1:0 і вп'ятнадцяте у своїй історії став чемпіоном України. У Динамо залишилося одне завдання - кваліфікуватися в Лігу чемпіонів.