Плагіат у футболі: що, якби крали в українських клубів?
Майже три роки тому ми писали розважальний матеріал про те, як би могли виглядати логотипи українських клубів, якби були "скопійовані" в європейських колег.
Що ж, тепер давайте уявимо зворотну сторону. Василь Войтюк прикинув, якими могли бути емблеми європейських клубів, якби вони надихалися українськими?
Фіорентина та Динамо
Не так давно "фіалки" провели редизайн свого клубного логотипу і форма щита тепер стала правильним ромбом. Далеко не всім ці ідея сподобалася, тому я вирішив сплагіатити для "фіалок" емблему Динамо.
Дві зірочки, виконані в золотому кольорі, який був присутнім на минулому варіанті Фіорентини, символізують два чемпіонства клубу в Серії А.
Ліон та Львів
Клубів з зображенням логотипа на емблемі є дуже багато. Я розглядав варіанти і з Челсі, і з Спортінгом, і іншими командами, але зупинився на Ліоні.
По-перше, у французів, на мою суб'єктивну думку, дуже некрасивий логотип і його треба змінювати (кардинально, а не просто червоний колір зробити трішки більш рожевим, як це зробило керівництво Ліону). Тим більше, обидві команди названі в честь міста.
Лестер та Минай
Цей варіант багато читачів могли "прочитати", як тільки побачили назву статті. Дві команди, центральною фігурою логотипів яких є лисиця.
Ну що ж, ось такий варіант для Лестер вийшов у мене.
Інтер та Металіст 1925
Міланський суперклуб нещодавно змінив свій логотипу, але не сильно зміни концепцію - все й надалі зосереджено навколо абревіатури ІМ - Інтер Мілан.
В Україні також є клуб, на логотипі якого же зображена велика бука М, що ж, залишилося додати І та змінити колір.
Блекберн та Олімпік
Юні фанати футболу вже могли й забути про існування такого клубу, як Блекберн...та й про Олімпік вже також могли забути.
Тим не менше, ці клуби поєднує гарна квітка, що стоїть центральною фігурою їхніх емблем.
Копенгаген та Колос
Про логотип Колоса сказано було дуже багато. Тут ситуація інша - чи знали ви, що в світі не так багато команд, що починаються на букву К? Здебільшого навіть ті, що в українському варіанті пишуться через "К", латиницею правильно писати через "C". Навіть Копенгаген англійською через "C".
Але рідною мовою клуб з Данії називається саме через букву "К", за що ми дякуємо і презентуємо їхній новий логотип.
Торіно та Нива Тернопіль
Логіка, чому для "нового" логотипу Торіно ми взяли тернопільську Ниву зрозуміла - символом обох колективів є бик. Змінюємо кольори на традиційні для італійського клубу і все.
Евертон та Дніпро-1
Прикинувши, кого б могла зацікавити емблема екслідера чемпіонату України, я подумав про ось цю девізну стрічку, що знаходиться внизу логотипу Дніпра-1. Одним із найпопулярніших клубів світу, який використовує подібний елемент - є англійський Евертон.
Що ж, прибираємо кубок з логотипу дніпрян і ставимо туди Вежу принца Руперта, яка є центральним елементом гербу Евертона.
Шальке та Шахтар
Тут я вирішив згадати про прізвисько Шахтаря - "гірники". Таке ж саме має і Шальке з Гельзенкірхена, а тому переробляємо їхню простеньку емблемку.
Марсель та Кривбас
Логіка поєднання цих двох клубів дуже цікава, її запропонував мій колега. Справа в тому, що всім чудово відоме походження президента України Володимира Зеленського, і що криворізький Кривбас далеко не чужа для нього команда.
А ось його колега з Франції - Емануель Макрон, неодноразово повідомляв, що є фанатом Марселя.
Якщо вам сподобався такий розважальний матеріал, пишіть в коментарі чи варто робити другу серію.
Василь Войтюк