Як могли б виглядати логотипи команд УПЛ, якби їх скопіювали в інших клубів
Емблема – головна особливість кожного футбольного клубу, те, що допомагає ідентифікувати його серед інших. Логотипи бувають зовсім різними, що складаються з одного-двох кольорів, або різними барвами, що строкають; що мають всього пару деталей, або переповненими ними.
Є у футбольному світі і такі клуби, які намагаються самовиражатися за рахунок інших, копіюючи їхні логотипи та мінімально видозмінюючи їх.
ISPORT.ua спробував створити логотипи команд УПЛ на подібний спосіб. Для кожного клубу ми спробували підібрати "партнера", з яким у нього є щось спільне. Приступимо.
Шахтар Донецьк
Спочатку здавалося, що варіанти з чемпіонами України досить очевидні. Це або Вест Хем (загальне у команд - молотки на логотипі), або Шальке (і в тих і в інших прізвисько "гірники"). Але нам удалося знайти ще один цікавий варіант.
Донецьк та Шеффілд – міста побратими. При цьому, якщо придивитися до логотипів команд, то можна побачити щось спільне, а саме - предмети, що перехрещуються (молотки і шаблі, відповідно). До того ж, на емблемі є трояндочка, а Донецьк, як відомо, місто мільйона троянд.
Маріуполь
Ще один клуб з Донецької області також, здавалося, має очевидний варіант для плагіату - це англійський Брайтон, на гербі якого також присутня чайка. Але у приазовців також є ще один елемент – якір, який ми знайшли у Бразилії.
На лого Коринтіанса є прапор з картою країни, ми, звичайно, змінили Бразилію на Україну.
Карпати Львів
У випадку з Карпатами велосипед вигадувати не стали, адже біло-зелені леви, вони й у Португалії біло-зелені леви.
Колос Ковалівка
Багато футбольних фанатів після того, як Колос у 2018 році представив свою нову емблему, почав порівнювати її з логотипом туринського Ювентуса - та сама мінімалістичність і кольорова гама.
А якщо логотип ковалівського клубу зробити справді схожим на туринський, тільки не на новий, а на минулий герб "Старої синьйори".
Динамо Київ
Динамівський ромб відомий у всій Європі, а тому ми спробували знайти клуб, який також використовує цю геометричну фігуру. Але брати герби таких команд, як Вердер чи, тим більше, Спартак, не хотілося, тому що у них, як і Динамо, це центральна фігура емблеми.
Вихід ми знайшли у Мюнхені.
Червоний колір та Динамо – не поєднуються, а тому, міняємо його на київський синій та вуаля.
Олександрія
Нинішня емблема Олександрії не виділяється будь-якими помітними елементами, а тому було прийнято рішення шукати клуб-партнер на прізвисько. А воно у команди Володимира Шарана дуже просте – "міщани".
Змінюємо кольорову гаму логотипу Ман Сіті, а також замість корабля та квітки (символи з герба Манчестера) ставимо мечі та хрест із герба міста Олександрія.
Дніпро-1
Дніпро-1 – молодий клуб, який встиг за дуже короткий час дістатися до вищого дивізіону країни. Тут простежується паралель із РБ Лейпциг. Але оскільки у "биків" логотип і так сплагіачен, ми знайшли інший варіант.
Рівер Плейт названий так на честь естуарію Ла-Плата - затоки, яка утворена при злитті річок Уругвай і Парана. Дніпро, як вам відомо, також назва річки.
Олімпік Донецьк
Донецький клуб нещодавно провів ребрендинг і цього сезону з'явився фанатам із новим логотипом, в основі якого лежать троянди. Ми ці троянди збережемо, але впишемо їх у логотип іншого Олімпіка, який з Ліона.
На перший погляд, плагіат, можливо, навіть не відрізниш.
Ворскла Полтава
Нинішня емблема полтавців рясніє різними символами, але ми вирішили відштовхуватися від прізвиська "біло-зелені". І нам пощастило знайти таких.
Зовсім трошки змінюємо одну з букв "В" на "П", а також замість корони (символ з герба Севільї), додаємо чотири полтавські зірки.
Зоря Луганськ
Спочатку здавалося, що найпростіше взяти логотип бразильського Ботафого - теж чорний і білий кольори, до того ж є зірка. Але було знайдено ще один дуже цікавий варіант.
Чорний, білий, червоний - кольори та сербського Партизана та Зорі. До того ж, ще й зірка в центрі є.
Львів
Без левів на логотипі Львова – нікуди. Ми подумали, і вирішили, що їх має бути два.
Байєр більше відомий своєю прізвисько "фармацевти", але й левами їх також зрідка називають.
Десна Чернігів
Центральним елементом логотипу Десни є орел – символ із Герба Чернігова. Команд із орлами достатньо, це і Лаціо, і Бенфіка, і Айнтрахт, який також взяв його з Герба Франкфурта. Але наш вибір ліг на англійський клуб.
Кришталевий палац - величезна будівля в Лондоні, яка спочатку була збудована до Всесвітньої виставки 1851 року. Саме він дав назву лондонському футбольному клубу, у якого, як і в Десни, головний символ - орел.
Переробляючи логотип під чернігівський клуб, ми замінили Кришталевий палац на місцевий Спасо-Преображенський собор.
Є альтернативний варіант. Чернігівців називають жителів півночі, а значить і логотип у них може бути, як у кращих будинків Півночі.
Василь Войтюк, ISPORT