Україна виборола ще одне золото на Європейському юнацькому олімпійському фестивалі-2022

Загалом наша команда взяла дві нагороди у черговий день змагань.
2022 г., 28 липня, 08:12
Микола Котенко / НОК Украины/noc-ukr.org

У місті Банська-Бістриця (Словаччина) проходить Європейський юнацький олімпійський фестиваль, участь у якому бере збірна України.

У черговий день змагань наші спортсмени здобули дві медалі – одне золото та одну бронзу.

Український плавець Микола Котенко став найкращим на дистанції 200 м батерфляєм. Він став другим у третьому кваліфікаційному раунді, потім фінішував першим у півфіналі, а згодом довів справу до перемоги у фінальному запливі.

Микола Котенко виграв золото
Микола Котенко виграв золото / Джерело: НОК Украины/noc-ukr.org

У вирішальному старті 15-річний Котенко показав свій найкращий результат на фестивалі – 2:00.24 хвилини, випередивши найближчого суперника майже на дві секунди.

ЄЮОФ-2022. Плавання
Батерфляй, 200 м. Фінал

1. Микола Котенко (Україна) 2:00.24
  2. Алессандро Рагаїні (Італія) +1.840
  3. Самуель Костал (Словаччина) +2.600

Ще одну медаль у скарбничку нашої команди приніс 18-річний дзюдоїст Іван Казіміров (категорія до 73 кг). Він розпочав виступ на турнірі з трьох перемог та вийшов у півфінал, де його зупинив серб Михайло Сімін. У результаті українець вийшов у бронзовий фінал та завоював медаль.

Іван Казіміров
Іван Казіміров / Джерело: НОК Украины/noc-ukr.org

На даний момент в активі збірної України чотири медалі – два золоті та дві бронзи. Наша команда посідає восьме місце у загальному медальному заліку турніру.

Всі медалі України на ЄЮОФ-2022

Золото:

• Радомир Стельмах (спортивна гімнастика, індивідуальне багатоборство);
  • Микола Котенко (плавання, 200 м, батерфляй).

Бронза:

• Назар Вісков (дзюдо, до 60 кг);
  • Іван Казіміров (дзюдо, до 72 кг).

Зазначимо, загалом на турнірі буде розіграно 120 комплектів нагород серед понад 2000 спортсменів.

Україну у Словаччині представляють 46 спортсменів, які виступають у шести з 10 представлених видів спорту (бадмінтон, велоспорт, дзюдо, легка атлетика, плавання, спортивна гімнастика).