Сайнс святкує першу перемогу в кар'єрі, фінішувавши першим на Гран-прі Великої Британії.

Іспанець зміг скористатися помилками інших та правильним вибором тактики у божевільній гонці у Британії.
3 липня, 19:23
Карлос Сайнс / Getty Images
Карлос Сайнс / Getty Images

У неділю, 3 липня, відбувся десятий етап Формули 1 сезону-2022, який пройшов на відомій трасі у Сільверстоуні – Гран-прі Великої Британії.

У своїй 150-й гонці у кар'єрі та вперше перемогу завоював пілот Феррарі Карлос Сайнс. Іспанець фінішував першим, незважаючи на деякі допущені помилки, скориставшись проблемами інших та вірним вибором шин на останньому відрізку заїзду.

Компанію йому на подіумі склали Серхіо Перес із Ред Булл та місцевий улюбленець Льюїс Хемілтон. Шарль Леклер приїхав четвертим, а лідер чемпіонату Макс Ферстаппен через проблеми з болідом закінчив гонку лише сьомим.

Що ж, Британія вкотре подарувала нам величезну кількість різноманітних емоцій. Після торішньої баталії Хемілтона та Ферстаппена, яка відправила нідерландця у стіну при перевантаженні в 51G, щось схоже сталося і цього разу.

Обидві Феррарі страшенно стартували: Сайнс упустив лідерство, а Леклер пропустив Переса. Але найцікавіше і найстрашніше сталося позаду цієї четвірки. Гаслі, гальмуючи, підділ Расселла, а той у свою чергу вдарив Чжоу , чий болід перекинувся догори дном.

Болид Гуаньюй Чжоу после аварии
Болид Гуаньюй Чжоу после аварии

Джордж Расселл
Джордж Расселл

У такому положенні він проїхався до самого огорожі, де він підскочив, перелетів огорожі та застряг між огорожею та бар'єром. Як стало відомо пізніше, все обійшлося. Китаєць разом із Алексом Албоном вирушив до медичного центру для обстеження.

До чого тут Албон? А все через аварію Гуаньюй: всі почали різко гальмувати, зокрема й пілот Вільямса. Але Себастьян Феттель у свій 35-й день народження влетів у задню частину боліда Алекса, відправивши того на загородження.

Алекс Албон
Алекс Албон

Крім цього, у тій купі постраждали і Цунода з Оконом, але вони зуміли дістатися боксів, де їхні боліди підлатали механіки. Все це вже відбувалося під червоними прапорами, тож усе легально.

Юки Цунода
Юки Цунода

Эстебан Окон
Эстебан Окон

Через те, що перерва перервалася, так і не проїхавши жодного кола, пілоти повернулися до початкових позицій. Майже годину всі чекали, коли судді дадуть рестарт. І коли світлофор знову зайнявся зеленим, цього разу Карлос стартував набагато краще.

Карлос остался лидером после рестарта
Карлос остался лидером после рестарта

Так, Макс знову намагався пройти іспанця, але той жорстко оборонявся, видавлюючи нідерландця за межі треку. Паралельно з цим точилася боротьба Чеко та Шарля, де навіть дійшло до контакту, в якому монегаск втратив елемент переднього антикрила.

Рестарт
Рестарт

Контакт Чеко и Шарля
Контакт Чеко и Шарля

Мабуть, пошкодження були не такими вже й серйозними, коли Леклер доїхав до фінішу без зміни крила. Натомість поїхав у бокси Перес, виїхавши потім передостаннім. У цей час Гаслі став уже 7-м, а Хем пройшов Норріса, відібравши у співвітчизника четверте місце.

Хэм прошел Норриса
Хэм прошел Норриса

Поки Ферстаппен наздоганяв Сайнса, Карлос примудрився припуститися помилки, яка коштувала йому лідерства - він виїхав за межі траси, пропустивши Макса вперед.

Макс прошел Карлоса
Макс прошел Карлоса

Ошибка Сайнса
Ошибка Сайнса

Ошибка Сайнса
Ошибка Сайнса

До речі, це була не єдина помилка на той момент. Десь за Цунодом хотів у повороті пройти Гаслі, але задню частину його боліда знесло в бік, де і знаходився П'єр. У результаті обидва боліди Альфа Таурі опинилися поза треком, пропускаючи опонентів.

Цунода и Гасли
Цунода и Гасли

Цунода и Гасли
Цунода и Гасли

Пройшло два кола і Сайнс повернув собі лідерство. Ні, не через власні скіли, а через повільний прокол у Ферстаппена, який був змушений поїхати на піт. Виїхав Макс шостим і з цього моменту аж до кінця він не мав шансів на перемогу.

Карлос проходит Макса
Карлос проходит Макса

Мабуть, не один прокол позбавив його цих шансів, оскільки він почав постійно з матюками скаржитися то на болід, то на шини.

"Болид 100% поломан"
"Болид 100% поломан"

Попереду у Феррарі виникла дилема: Леклер наздогнав лідирував Сайнса, і Шарль натякнув команді, що треба щось робити, щоб не псувати один одному гонку.

Йому передали, що Карлоса попросили підняти темп, чому Шарль все одно не задоволений. У результаті Сайнс вирушив на піт-стоп за новим хардом.

Пит Карлоса
Пит Карлоса

Через невідомі, поки що, причини змушений був зійти Валттері Боттас - жахлива неділя для Альфа Ромео.

На 24-му колі Хемілтон вже практично впритул наблизився до Леклера - між пілотами було лише 1,5 секунди. Тому Скудерія вирішила організувати андеркат, покликавши свого гонщика у бокси.

Пит Шарля
Пит Шарля

Тим часом зійшов і Гаслі, який приєднався до своєї компанії, що раніше зійшли.

Леклер після піта знову опинився за Сайнсом, і цього разу команда дозволила пілотам боротися. Але щоби сильно не ризикувати, вони спочатку попросили Карлоса підняти темп, а якщо цього не станеться, вони поміняють пілотів позиціями.

Іспанець попросив дати йому на це одне коло, але в результаті нічого не сталося і на 31-му колі Леклер "пройшов" Сайнса, ставши тіньовим лідером гонки, оскільки Льюїс, який їхав першим на 30-круговій гумі, ще не був у боксах.

Феррари меняются позициями
Феррари меняются позициями

Але це було швидко виправлено, щоправда, з невеликою затримкою. Він повернувся на трек одразу за обома червоними машинами.

Пит Хэмилтона
Пит Хэмилтона

Десь там у середині пелотону Естебан Окон показав, що навіть його підбитий болід може атакувати, тому почав тиснути на Ферстаппена, який через коло все ж таки пропустив француза.

Окон атакует Макса
Окон атакует Макса

Окон прошел Макса
Окон прошел Макса

Або від сильної радості, або все ж таки пошкодження добили машину, але й Вікон зійшов з дистанції. При цьому він мав можливість заїхати на піт-лейн, але він вирішив зупинитися посеред прямий старт-фініш, чим, природно, викликав машину безпеки.

Окон сошел
Окон сошел

І в цей момент тягар відповідальності впав на плечі стратегів Феррарі: гума на обох болідах була старша за гуму на боліді Хемілтона. Що ж, вони вирішили ризикнути, тому Леклер на вже старому харді залишився на трасі, а Сайнсу поставили свіжий софт.

Карлос и Хэм в боксах
Карлос и Хэм в боксах

Мерседес вирішив скопіювати тактику Карлоса - Льюїс теж отримав найм'якшу гуму. При цьому обидва пілоти не втратили своїх позицій і опинилися за Шарлем, у якого на рестарті було мінімум шансів. Взагалі майже всі поїхали за новою гумою, але не Леклер.

Смішно після гонки згадувати, що спочатку Хем сумнівався у рішенні команди поставити софт. Але, як виявилося, вибір був вірним.

Карлос (як знав) попередив команду, що на рестарті він буде швидше за Шарля. Так і сталося: іспанець легко пройшов напарника, який був змушений оборонятися не тільки від Хемілтона, а й від Переса. Ось де почалася найкрасивіша боротьба всього Гран-прі.

Сайнс прошел Леклера на рестарте
Сайнс прошел Леклера на рестарте

Чеко зумів пройти Льюїса, британець контратакував, але мексиканець залишився попереду. Далі він взявся до Леклера, який боровся до кінця. Була зміна позиціями, Чеко зрізав поворот і видавив Шарля за межі траси - і в цей момент Хемілтон пройшов їх обох!

Чеко проходит Хэма
Чеко проходит Хэма

Чеко прошел Леклера
Чеко прошел Леклера

Леклер вернул позицию, но Хэм прошел двоих
Леклер вернул позицию, но Хэм прошел двоих

Але радість Льюїса була недовгою: і Серхіо, і Шарль пройшли його. І якщо Перес закріпився на другому місці, то Леклер на старій гумі і з поламаним переднім антикрилом спасував перед 7-кратним чемпіоном світу, незважаючи на успішну контратаку.

Чеко и Шарль вернули свои позиции
Чеко и Шарль вернули свои позиции

Хэм снова прошел Леклера
Хэм снова прошел Леклера

А ось позаду пройшла боротьба, яку не кожен не те, що уїк-енд, не кожного року побачиш. Мік Шумахер на Хаасі пресингував Ферстаппена, але Макс жорстко у своєму стилі відбився від німця, видавивши того за трек. Вони навіть фінішували у боротьбі, де Міку зовсім не вистачило, щоб фінішувати сьомим.

Шумахер атакует Ферстаппена
Шумахер атакует Ферстаппена

Натомість Шумі-молодший заробив перші очки у кар'єрі у Формулі 1, при цьому випередивши партнера по команді, з чим його, безумовно, варто привітати.

Як і варто привітати ще сильніше Карлоса Сайнса, який завоював свою першу перемогу в кар'єрі, яка відбулася 150-го для Гран-прі. Іспанець чудово реалізував свій суботній поул.

Сайнс - победитель Гран-при Великобритании
Сайнс - победитель Гран-при Великобритании

Додатковий бал за найшвидше коло відійшов Льюїсу Хемілтону, а гонщиком дня був визнаний Серхіо Перес.

Гонщик дня - Чеко Перес
Гонщик дня - Чеко Перес

Натомість у Шарля Леклера після гонки відбулася відверта розмова з Маттіа Бінотто - цікаво буде дізнатися, що там молодий монегаск висловив босу Скудерії.

Тяжелій разговор Леклера и Бинотто
Тяжелій разговор Леклера и Бинотто

Також показали, що Гуаньюй Чжоу вже перебував у паддоку і з ним усе було гаразд, що не може не тішити.

Чжоу уже в паддоке
Чжоу уже в паддоке

Підсумкова класифікація:

Вже за тиждень на нас чекає гонка в Австрії, де до того ж відбудеться другий спринт сезону. Вікенд пройде з 8 по 10 липня. Нагадаємо, що на ISPORT можна ознайомитися з особистим заліком пілотів , а також положенням команд у кубку Конструкторів.


x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK