Реал – чемпіон Євроліги сезону-2022/23

"Вершкові" на останніх секундах Фіналу вирвали перемогу в Олімпіакоса і утвердилися в якості найтитулованішого клубу Євроліги.
2023 г., 21 травня, 22:15
Реал Мадрид / Getty Images

У неділю, 21 травня, у Каунасі (Литва) відбувся головний поєдинок сезону в європейському баскетболі - фінал Євроліги.

У вирішальному поєдинку зустрілися дві найтитулованіші команди серед тих, що пробилися до Фіналу чотирьох: грецький Олімпіакос та іспанський Реал, які на двох ставали чемпіонами Євроліги тринадцять разів.

Дорогою до фіналу греки розгромили Монако (76:62), а іспанці здолали своїх співвітчизників, Барселону (78:66).

У першій половині команди обмінялися перемогами у чвертях, причому вони примудрилися перемогти з однаковою різницею, а тому на велику перерву суперники вирушили за рівного рахунку 45:45. При цьому "бланкос" зуміли відіграти 12-очковий дефіцит.

Іспанці хоч і краще розпочали третю 10-хвилинку, але зафіксувати перевагу вони не зуміли – греки розпочинали фінальну чверть із відривом у чотири очки.

Аж до самого кінця матчу Олімпіакос був лідером, але він все ніяк не міг збільшити перевагу до двозначного показника. Реал же оформив ривок 10-4, після якого Серхіо Льюль закинув двоочковий – за три секунди до кінця мадридський клуб уперше за чверть вийшов уперед.

Як виявилося, цей кидок іспанського баскетболіста став не лише його єдиним влучанням за вечір, а ще й переможним - Реал став чемпіоном Євроліги сезону-2022/23.

Найціннішим гравцем Фіналу був визнаний центровий Реала Волтер Таварес, який оформив дабл-дабл з 13 очок і 10 підбирань.

Олімпіакос - Реал 78:79 (24:17, 21:28, 18:14, 15:20)

Олімпіакос: Везенков (29 + 9 підбирань + 4 передачі), Кенаан (21), МакКіссік (14), Папаніколау (6), Слукас (6), Боломбой (2), Вокап (0 + 6 передач), Фалль (0 + 5 підбирань).

Реал: Родрігес (15 + 4 підбирання + 9 передач), Таварес (13 + 10 підбирань), Хезонья (12), Казер (11), Вільямс-Гросс (9), Муса (6 + 4 передачі), Рендольф (3), Фернандес (3), Ндіайє (3), Льюль (2), Ханга (2).