НБА розпочала розслідування угод Філадельфії на предмет тамперингу та спроб обійти правила стелі зарплат

Угоди з Джеймсом Харденом, Пі Джей Такером та Деньюелем Хаусом знаходяться під пильною увагою.
2022 г., 30 липня, 16:45
Джеймс Харден / Getty Images
Джеймс Харден / Getty Images

НБА розслідує дії Філадельфії на ринку вільних агентів цього міжсезоння, передає офіційний сайт ліги.

Асоціація має намір краще ознайомитися з укладанням контрактів з Джеймсом Харденом, Пі Джей Такером і Деньюелем Хаусом. Повідомляється, що команда співпрацює із слідством.

Харден відхилив опцію гравця на 47 мільйонів, щоб підписатися з командою на менші гроші (32 мільйони) - різниця у зарплаті мала піти на підписання вільних агентів, які мають посилити 76-х.

Читайте також: Перший пік драфту-2022 підпише контракт із Jordan Brand

У результаті було укладено угоди з Пі Джей Такером (3 роки/33 мільйони) та Деньюелом Хаусом (2 роки/8,4 мільйона). Сіксерс змогли підписати Такера на повне виключення середнього рівня, а Хауса - на дворічний виняток.

НБА шукає порушення у двох напрямках: тамперинг та спроба обійти правила стелі зарплат.

З тамперингом Філадельфії "допоміг" сам Харден: він заявив, що розмовляв з Дерілом Морі в червні щодо нового контракту. Але ось у чому проблема: команди не мають права у червні обговорювати контракти з вільними агентами – тож Джеймс підставив організацію, сам того не розуміючи.

А ось із правилами стелі зарплат все набагато складніше. У колективній угоді прописуються всі дії клубів, які, на думку ліги, вважаються легальними. А так звані "сірі зони", що використовуються, можуть вважатися спробою обійти прописані правила.

За подібне порушення НБА може анулювати угоди, але малоймовірно, що до цього дійде. Тим не менш, варто очікувати, що Філадельфія втратить драфт-пік, як це було у випадку з Майамі, які рік тому втратили свій вибір у другому раунді цьогорічного драфту через угоду з Кайлом Лаурі.

Якщо ж виявиться, що порушення куди серйозніше, ніж усі припускають, то дійде до бана, але не гравця або Деріла Морі, який укладав угоди, а власника клубу - адже колективна угода для того й підписувалася, щоб усі діяли в рівних умовах.


x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK