Україна втратила шанси на чемпіонат світу-2023, поступившись Італії

Команда Айнарса Багатскіса не змогла перемогти немотивованих італійців, які видали ударний фінальний відрізок поєдинку.
2023 г., 24 лютого, 00:20
Збірна України з баскетболу / xsport.ua

У четвер, 23 лютого, у Ліворно відбувся матч дев'ятого туру групового етапу кваліфікації чемпіонату світу 2023 року між збірними Італії та України.

Італійці вже гарантували собі місце на мундіалі, тоді як підопічні Айнарса Багатскіса приїхали за перемогою, щоб продовжити боротьбу за останню путівку групи L.

Перша половина вийшла дуже рівною, адже команди пішли на перерву за рівного рахунку 43:43. І навіть третя чверть залишала надії на те, що Україна боротиметься за перемогу, але у заключній чверті все пішло під укіс.

На початку четвертої 10-хвилинки команди довели рахунок до показника 60:60. Але всього через п'ять хвилин італійці оформили 16-очкову перевагу, яка поставила хрест на українських надіях зіграти на чемпіонаті світу.

Италия - Украина
Италия - Украина / Джерело: xsport.ua

Україна краще реалізувала кидки з гри (48% проти 42% в Італії), але головною проблемою команди Багатскіса стали штрафні кидки. Важко перемагати, коли реалізуєш лише 60% з лінії.

Тепер останню путівку на чемпіонат світу між собою в очній зустрічі розіграють Грузія (14 очок) та Ісландія (13 очок). Україна ж проведе фінальний матч відбору проти Нідерландів, які програли усі 9 турів групового етапу.

Італія - Україна 85:75 (23:21, 20:22, 15:14, 27:18)

Італія: Менніон (28 + 6 передач), Спіссу (21 + 7 передач), Тессіторі (11 + 6 підбирань + 3 передачі), Северіні (8 + 7 підбирань), Вісконті, 7 + 6 підбирань), Мораскіні (4 + 5 підбирань), Бортолані (3), Річчі (3 + 6 підбирань + 3 передачі).

Україна: Санон (15 + 3 підбирання + 3 передачі), Войналович (11), Пустовий (11), Бобров (10 + 3 передачі), Сидоров (9), Близнюк (6 + 4 підбирання), Лукашов (6), Герун (4 + 7 підбирань + 3 передачі), Ковляр (3), Липовий (0 + 5 підбирань + 3 передачі).