Місія нездійсненна: камбеки в півфіналах Ліги чемпіонів, які спробує повторити Мілан

Якщо "россонері" вийдуть в фінал, то стануть першими в своєму роді.
2023 г., 11 травня, 14:26
Ліверпуль - Барселона / Getty Images

В першому матчі півфіналу Ліги чемпіонів між двома міланськими клубами сильнішим став Інтер. Команда Сімоне Індзагі перемогла з рахунком 2:0 в номінально виїзному матчі.

За всю історію Ліги чемпіонів і Кубка Європейських чемпіонів було лише шість випадків, коли команди на стадії 1/2 фіналу відігравали два м'ячі в матчі-відповіді. Але ЖОДНОГО разу не робили це на виїзді.

ISPORT згадує всі випадки камбеків в півфіналах головного клубного турніру Європи.

Інтер - як приклад для Мілана

Джерело: Getty Images

В далекому сезоні-1964/65 саме Інтер став першим клубом, який зміг оформити камбек в півфіналі. Перший матч відбувся на Енфілді і тоді команда легендарного Еленіо Еррери програла команді не менше легендарного Білла Шенклі.

4 травня 1965
Ліверпуль - Інтер 3:1
Голи: Хант, 3, Каллаган, 34, Сент Джон, 74 - Маццола, 10

Але у матчі відповіді "нерадзуррі" ще до десятої хвилини зрівняли рахунок за сумою двох матчів, а в середині другого тайму довели рахунок до розгромного. Більше він не змінювався.

12 травня 1965
Інтер - Ліверпуль 3:0
Голи: Корсо, 8, Пейро, 9, Факкетті, 62

В подальшому Інтер в фіналі здолав лісабонську Бенфіку і здобув титул найсильнішої команди Європи.

Панатінаїкос Пушкаша

У сезоні 1970/71 Црвена Звезда зустрічалася з Панатінаїкосом, яким керував легендарний Ференц Пушкаш. У першому матчі серби без пролем розійшлися з гостями, але Панатінаїкос все ж зміг забити гол, який у підсумку вирішив долю протистояння.

14 квітня 1971 року
Црвена Звезда - Панатінаїкос 4:1
Голи: Остоїч, 15, 46, Янкович, 39 - Камарас, 55

А ось у матчі-відповіді греки не припустилися тієї ж помилки, що й суперник, і всуху розібрали Црвену Звезду. На жаль, у фіналі підопічні Пушкаша поступилися Аяксу.

28 квітня 1971 року
Панатінаїкос - Црвена Звезда 3:0
Голи: Антоніадіс, 1, 54, Камарас, 65

Розгромний Гамбург

У сезоні 1979/80 у півфіналі зійшлися мадридський Реал і німецький Гамбург. На Бернабеу "вершкові" виявилися сильнішими, завдяки дублю Сантільяни в кінцівці матчу, і їхали в Німеччину, переконані у своїй перемозі.

9 квітня 1980 року
Реал - Гамбург 2:0
Голи: Сантільяна, 67, 78

Однак у матчі-відповіді німці зуміли здивувати суперника, відвантаживши їм одразу п'ять голів. Хорст Хрубеш, завдяки дублю, розділив друге місце в списку бомбардирів із Тоном Бланкером. Але у фіналі команда все одно поступилася Ноттінгем Форесту.

23 квітня 1980 року
Гамбург - Реал 5:1
Голи: Кальтц, 10, 37, Хрубеш, 16, 45, Мемерінг, 90 - Каннінгем, 31

Італійська перевага

Через чотири роки 1984 року історія майже повторилася в матчі між Данді Юнайтед і Ромою. Шотландський клуб оформив у першому матчі комфортний рахунок 2:0.

11 квітня 1984 року
Данді Юнайтед - Рома 2:0
Голи: Доддс, 48, Старк, 60

У матчі-відповіді на домашній арені найкращий бомбардир італійського чемпіонату тих років Роберто Пруццо легко відквитав перевагу шотландців. А після сумнозвісний капітан тієї Роми Ді Бартоломеї поставив крапку з пенальті. У фіналі Рома поступилася Ліверпулю в серії післяматчевих пенальті.

25 квітня 1984 року
Рома - Данді Юнайтед 3:0
Голи: Пруццо, 23, 38, Ді Бартоломеї, 58

Неймовірний Алонсо

У сезоні 1985/86 у першому півфінальному матчі Барселона, здавалося, втратила шанси на прохід у фінал, отримавши від Гетеборга одразу три м'ячі.

2 квітня 1986 року
Гетеборг - Барселона 3:0
Голи: Нільссон, 24, 34, Хольмгрен, 59

Однак другий матч став, мабуть, найкращою грою в кар'єрі Пічі Алонсо. У тому матчі іспанець зумів затулити інших зірок клубу, забивши шведському клубу хет-трик і довівши матч до серії пенальті, який Басрелона виграла. На жаль, у фіналі Алонсо став анти-героєм, не реалізувавши післяматчевий пенальті, що подарувало перемогу Стяуа.

16 квітня 1986 року
Барселона - Гетеборг 3:0 (5:4 пенальті)
Голи: Алонсо, 10, 63, 70

Диво на Енфілді

І найсвіжіший приклад, який усі добре пам'ятають. У сезоні 2018/19 у півфіналі Барселона зустрічалася з Ліверпулем. На Камп Ноу каталонці оформили зручні для 3:0, і більшість списали хлопців Клоппа з рахунків.

1 травня 2019 року
Барселона - Ліверпуль 3:0
Голи: Суарес, 26, Мессі, 75, 82

А в другому матчі сталося диво на Енфілді. Ліверпуль впевнено відіграв три м'ячі до середини другого тайму, а на 78-й хвилині Трент хитро розіграв штрафний з Орігі, який і став автором переможного голу. А у фіналі Лівурпель так само впевнено розібрався з Тоттенгемом.

Ліверпуль - Барселона 4:0
Голи: Орігі, 7, 79, Вейналдум, 54, 56

Чекаємо матч-відповідь між Міланом та Інтером, який відбудеться вже 16 травня. Хто знає, можливо, "россонері" вдасться написати історію.