Африканський бомбардир, корейський монстр та інші: хто кував чемпіонство Наполі
Учора, 4 травня, Наполі офіційно став чемпіоном Італії вперше за 33 роки.
Партенопейці проходилися катком по Серії А, але, саме після нічиєї з Удінезе були зняті всі формальності.
ISPORT розповідає про тих, хто здобув для Неаполя такий довгоочікуваний тріумф.
Герої чемпіонського Наполі
Алекс Мерет (Італія)
- Позиція: воротар
- Матчів: 32
- Сухих матчів: 15
- Пропущених голів: 23
Безсумнівно основний голкіпер команди в цьому сезоні. Лише раз в усіх турнірах Мерет поступився місцем П’єрлуіджи Голліні, якому дали зіграти проти рідної Аталанти. Мерет, який в юності вважався одним з найбільших талантів Італії в цьому сезоні довів, що є воротарем світового рівня.
Кім Мін Дже (Південна Корея)
- Позиція: центральний захисник
- Матчів: 32
- Голи: 2
- Асисти: 2
Корейський оборонець влітку перебрався до Неаполя і одразу показав, що він дійсно “монстр” в захисті. Кім, як і Мерет, пропустив лише один поєдинок в цьому розіграші Серії А і став справжнім лідером оборони своєї команди.
Амір Ррахмані (Косово)
- Позиція: Центральний захисник
- Матчів: 25
- Голи: 2
- Асисти: 1
Партнер Ррахмані по центру захисту отримує набагато більше "піару" в ЗМІ, але варто відзначити, що без косовара успіх Наполі навряд-чи став би настільки впевненим. Амір грав трохи менше ніж Кім, але, все рівно вніс великий вклад в це історичне чемпіонство.
Джованні ді Лоренцо (Італія)
- Позиція: Правий захисник
- Матчів: 33
- Голи: 2
- Асисти: 4
Один з двох гравців, який не пропустив жодної зустрічі в цьому розіграші чемпіонату Італії. Ді Лоренцо, можливо, не так багато давав команді в атаці, що зумовлено перекосом на лівий фланг, проте, є справжнім втіленням надійності в захисті, допомагаючи Ррахмані і Кіму.
Матіас Олівейра (Уругвай)
- Позиція: Лівий захисник
- Матчів: 26
- Голи: 2
- Асисти: 2
Олівейра ділив кількість ігрового часу з нашим наступним героєм, проте, саме він зіграв більше матчів в чемпіонаті. Олівейра на відміну від свого партнера по позиції грав більш на оборону, тому, не вразив атакуючої статистикою, але, став однією з деталей, які балансували гру колективу Лучано Спалетті.
Маріо Руї (Португалія)
- Позиція: Лівий захисник
- Матчів: 21
- Голи: 0
- Асисти: 7
А ось і найбільш атакуюча бойова одиниця в ланці захисту партенопейців. Руї один з небагатьох "ветеранів" команди, який дочекався чемпіонства в Серії А. Португалець вже п'ять років грає за команду і до приходу Олівейри був беззаперечним гравцем основи, проте, навіть зараз зіграв немалу кількість матчів та показав прекрасний перформанс.
Пйотр Зелінські (Польща)
- Позиція: Центральний півзахисник
- Матчів: 32
- Голи: 3
- Асисти: 8
Поляк головний старожил цього колективу. Зелінські перебрався в стан Наполі з 2016 року і як тоді, так і зараз є основним гравцем складу. Хавбек є головною рушійною силою півзахисту підопічних Лучано Спалетті, що красномовно показує статистика.
Станіслав Лоботка (Словакія)
- Позиція: Центральний півзахисник
- Матчів: 33
- Голи: 1
- Асисти: 1
На противагу Зелінські, Станіслав Лоботка є своєрідним "пітбулем", який не дає дихати гравців суперника і робить це на неймовірному рівні. Старт кар'єри словака в Наполі видався не найкращим, але в цьому сезоні він повернувся на свій піковий рівень, спрогресувавши в вартості майже вдвічі.
Андре-Франк Замбо Ангісса (Камерун)
- Позиція: Центральний півзахисник
- Матчів: 31
- Голи: 2
- Асисти: 4
Замбо Ангісса увібрав у себе якості і Лоботки, і Зелінські. Африканець є гравцем, який відробляє по всьому полю. Цей виконавець привносить в центр поля вкрай необхідний баланс, встигаючи, віддавати всього себе як в атаці, так і в захисті.
Еліф Елмас (Північна Македонія)
- Позиція: Центральний півзахисник
- Матчів: 32
- Голи: 6
- Асисти: 3
Ельмас більше виконував функцію гравця ротації, підмінюючи Зелінського, проте, інколи виходив і на лівому фланзі атаки, завдяки чому зміг зіграти велику кількість матчів та набрати непогану кількість балів за системою гол+пас.
Тангі Ндомбеле (Франція)
- Позиція: Центральний півзахисник
- Матчів: 30
- Голи: 1
- Асисти: 0
Хвіча Кварацхелія (Грузія)
- Позиція: Лівий вінгер
- Матчів: 29
- Голи: 12
- Асисти: 12
Один з лідерів за системою гол+пас, кращий асистент Серії А та один з головних проривів цього сезону в усьому європейському футболі. Все це про Хвічу. Грузин з легкістю увірвався в основу команди, незважаючи, що це його перший сезон в такому сильному чемпіонаті.
Ірвінг Лосано (Мексика)
- Позиція: Правий вінгер
- Матчів: 31
- Голи: 3
- Асисти: 3
Якби диво Наполі сталось рік тому, то, мабуть саме "Чукі" (прізвисько гравця - прим.) був би одним з головний його творців, але специфіка гри Спалетті та проривний сезон Хвічі залишили швидкісного мексиканця в тіні, тож, свою згадку він отримує переважно в таких матеріалах.
Маттео Політано (Італія)
- Позиція: Правий вінгер
- Матчів: 25
- Голи: 3
- Асисти: 3
Незважаючи на те, що Маттео не був основним на своїй позиції, він отримував велику кількість ігрового часу в цьому сезоні та встиг оформити ті ж таки 3+3, що і Лосано, внісши і свій вклад в завоювання Скудетто.
Віктор Осімхен (Нігерія)
- Позиція: Центрфорвард
- Матчів: 27
- Голи: 22
- Асисти: 5
"Один з головних проривів цього сезону в усьому європейському футболі". Цю фразу ви вже бачили в цій статті, але так вже склалося, що таку характеристику можна дати і Віктору.
Осімхен давно є перспективним нападником та в той же Наполі переходив за дуже великі гроші, проте, цей сезон став для нього переходом на значно вищий рівень. Якщо раніше він був "класним форвардом", то тепер вважається одним з кращих нападників світу і цілком заслуговує на перехід у справжній гранд європейського футболу.
Джакомо Распадорі і Джованні Сімеоне (Італія і Аргентина)
- Позиція: Обидва центрфорварди
- Матчів: По 20
- Голи: Распадорі - 2, Сімеоне - 3
- Асисти: Распалорі - 1, Сімеоне - 0
Обидва нападники переходили до Наполі після проривних сезонів в інших італійських командах і обидва трансфера після такого сезону, який продемонстрував Осімхен видаються дещо безглуздими, проте, і Сімеоне, і Распадорі, незважаючи на те, що продемонстрували статистику, яка не вселяє довіри, змогли себе показати. Їхня цінність для партенопейців не в голах, чи в асистах, а в роботі, яку вони виконували для команди інакше б вони не зіграли б по 20 матчів кожен.
Інші
Багато гравців Наполі також зробили свій вклад в перемогу в чемпіонаті, але не були настільки важливими для цієї команди. Бразильський оборонець Жуан Жезус був покликаний підміняти основну пару центрбеків Кім-Ррахмані і з’являвся на полі всього в 12 матчах.
Взагалі у неаполітанців оборона грала майже завжди одним складом, адже з номінальних захисників в Серії А виходив також тільки норвежець Лео Остігард (5 матчів).
Про голкіпер Голліні ми вже згадували, він встиг зіграти один раз, а ось інші стражі воріт (Марфелла, Ідасяк та ветеран Сальваторе Сірігу в чемпіонаті так і не грали).
В кінцівках матчів отримував свої лівий вінгер Алессіо Дзербін, який за 7 матчів награв всього 60 хвилин, хоча в нього ситуація навіть краща, ніж у алжирця Каріма Зедадки (2 матчі і 6 хвилин). Також можна згадати про гравців центру поля - молодого атакувального хавбека Джанлуку Гаетано та досвідченого німця Дієго Демме. Обидва з’являлися на полі в п’яти матчах, але при цьому не награли в сумі і 90 хвилин.