Неймар, Марсело і зірка Ман Сіті: хто вигравав Лігу чемпіонів і Копа Лібертадорес

ISPORT розповідає про гравців, які протягом кар'єри змогли виграти головні клубні трофеї Європи та Південної Америки.
2023 г., 5 листопада, 12:10
Марсело та Неймар / Getty Images

Напередодні пройшов фінальний матч Копа Лібертадорес - південноамериканського аналогу Ліги чемпіонів.

Перемогу в цьому турнірі здобув бразильський клуб Флуміненсе, в складі якого грає легендарний ветеран Марсело.

Браpилець далеко не єдиний футболіст, хто за свою кар'єру вигравав і Лігу чемпіонів, і Копа Лібертадорес. ISPORT розповість про всі 14 таких випадків.

Хуан Пабло Сорін

• Копа Лібертадорес: 1996 (Рівер Плейт)
  • Ліга чемпіонів: 1996 (Ювентус)

Легендарний аргентинець став не тільки першим в історії переможцем і ЛЧ, і Копа Лібертадорес, а й зробив це офіційно в одному сезоні.

Так, в Ювентусі Сорін не був основним, він зіграв лише один тайм на груповому етапі в ЛЧ і взимку переїхав в Рівер Плейт, але офіційно по документам в кінці сезону він все ж став переможцем і ЛЧ, і Лібертадорес.

Сорін
Сорін / Джерело: Getty Images

Роке Жуніор

• Копа Лібертадорес: Палмейрас (1999)
  • Ліга чемпіонів: Мілан (2003)

У бразильського захисника є щось спільне з Соріном - він також провів тільки один матч в переможній ЛЧ, але який! Він вийшов в фіналі проти Ювентуса.

Копа Лібертадорес Роке виграв повноцінно за чотири роки до свого тріумфу в чемпіонській Лізі.

Кафу

• Копа Лібертадорес: Сан-Паоло (1992, 1993)
  • Ліга чемпіонів: Мілан (2007)

Легендарний оборонець єдиний в цьому списку, хто вигравав головний південноамериканський турнір більше одного разу. В молоді роки він двічі поспіль перемагав з Сан-Паулу.

А Лігу чемпіонів бразилець виграв через 15 років після першого тріумфу в Лібертадорес, будучи поважним ветераном Мілана. Зіграв він тоді 6 матчів, але тільки 3 в старті.

Діда (другий зліва) та Кафу (третій зліва)
Діда (другий зліва) та Кафу (третій зліва) / Джерело: Getty Images

Діда

• Копа Лібертадорес: Крузейро (1997)
  • Ліга чемпіонів: Мілан (2003, 2007)

А ось і перший гравець, який вигравав обидва турніри будучи 100% основним гравцем своїх команд. Та ще й зробив це тричі.

Карлос Тевес

• Копа Лібертадорес: Бока Хуніорс (2003)
  • Ліга чемпіонів: Манчестер Юнайтед (2008)

Аргентинець був справжньою зіркою світового футболу ще до переїзду в Європу. В переможному Копа Лібертадорес він грав тільки в плей-офф і забив п'ять голів.

В Лізі чемпіоноів-2007/08 він забивав в ворота Динамо Київ і був основним гравцем того МЮ.

Тевес (в центрі) та Вальтер Самуель (справа)
Тевес (в центрі) та Вальтер Самуель (справа) / Джерело: Getty Images

Вальтер Самуель

• Копа Лібертадорес: Бока Хуніорс (2000)
  • Ліга чемпіонів: Інтер (2010)

Аргентинський центрбек в 2000 році не дав Роке Жуніору виграти другий поспіль Копа Лібертадорес, а сам провів всю кампанію від дзвінка до дзвінка.

В феноменальному Інтері Жозе Моуріньо він також був надважливою фігурою і виходив на поле в кожнісінькому матчі.

Роналдіньо

• Копа Лібертадорес: Атлетіко Мінейро (2013)
  • Ліга чемпіонів: Барселона (2006)

Офіційно першим, хто виграв спочатку ЛЧ, а потім КЛ був Сорін, але по-справжньому першим це зробив саме "чарівник"  Роналдіньо. Після перемоги в 2006 і ще декількох чудових років в Європі, він повернувся додому.

І вже там, в 33-річному віці разом з Атлетіко Мінейро виграв Копа Лібертадорес, відзначившись протягом турніру статистикою з 4 голів і 7 асистів!

Роналдіньо
Роналдіньо / Джерело: Getty Images

Неймар

• Копа Лібертадорес: Сантос (2011)
  • Ліга чемпіонів: Барселона (2015)

Юний бразильський геній в 19 років забив шість голів (один в фіналі) за турнір і допоміг Сантосу виграти Копа Лібертадорес.

Згодом він забивав вже в фіналі Ліги чемпіонів і приносив перемогу Барселоні в, напевне, найкращому сезоні в кар'єрі.

Неймар та Даніло
Неймар та Даніло / Джерело: Getty Images

Даніло

• Ліга чемпіонів: Реал Мадрид (2016)

Разом з Неймаром в Сантосі грав і захисник Даніло, який також забив в фіналі, а на груповому етапі взагалі відзначався в трьох матчах поспіль (круто, як для захисника).

Оборонець пограв в Манчестер Сіті, Ювентусі і Реалі, але тільки з мадридцями зміг виграти ЛЧ.

Рафінья

• Копа Лібертадорес: Фламенго (2019)
  • Ліга чемпіонів: Баварія (2013)

Рафінья, до речі, все ще грає в футбол. В 38 років він капітан Сан-Паулу. Свою Лігу чемпіонів він виграв в 2013, не будучи основним футболістом Баварії.

А ось через шість років він вже був ключовим гравцем Фламенго, з яким переміг в Копа Лібертадорес.

Рафінья
Рафінья / Джерело: Getty Images

Рамірес

• Копа Лібертадорес: Палмейрас (2020)
  • Ліга чемпіонів: Челсі (2012)

На початку 2010-х років Рамірес став зіркою в Челсі і виграв з ними Лігу чемпіонів. Потім був період в Китаї і зрештою повернення в Бразилію.

Там він виграв Копа Лібертадорес, але дуже дивним чином. Він відіграв груповий етап і один матч плей-офф, де відзначився автоголом і після цього...завершив кар'єру. Та колишні одноклубники без нього все ж виграли турнір.

Рамірес та Давід Луіс
Рамірес та Давід Луіс / Джерело: Getty Images

Давід Луіс

• Копа Лібертадорес: Фламенго (2022)

Один з найцікавіших футбольних персонажів 2010-х, як і Рамірес, виграв свою Лігу чемпіонів в Челсі в 2012.

А минулого року, через десятиліття після звитяги в Європі, Луіс додав до своєї колекції ще й Копа Лібертадорес.

Хуліан Альварес

• Копа Лібертадорес: Рівер Плейт (2018)
  • Ліга чемпіонів: Манчестер Сіті (2023)

Наймолодший гравець з усього списку. Хуліану всього 23, а він вже виграв все, що тільки можна.

Ще п'ять років тому він дебютував в Копа Лібертадорес, вийшовши в фіналі, який його команда зрештою й виграла.

Альварес
Альварес / Джерело: Getty Images

Марсело

• Копа Лібертадорес: Флуміненсе (2023)
  • Ліга чемпіонів: Реал Мадрид (2014, 16, 17, 18, 22)

А ось і він, герой, що надихнув на написання цієї статті. Марсело один з найуспішніших гравців в історії Ліги чемпіонів, яку виграв п'ять разів.

І ось тепер він додав собі ще й головний континентальний трофей Південної Америки.

Оскільки в Копа Лібертадорес домінують здебільшого бразильські і аргентинські клуби, зрозуміло, що й в цьому списку будуть представники цих країн. Нараз ЛІ і КЛ вигравали чотири аргентинці і десять бразильців. Побачимо, хто буде наступним.