Виганяли зі збірної через жінку і радість від програного фіналу мундіалю: пам'яті Франца Беккенбауера

ISPORT згадує історії з життя легендарного футболіста.
9 січня, 14:17
Франц Беккенбауер / Getty Images
Франц Беккенбауер / Getty Images

Один з найвидатніших футболістів в історії футболу – Франц Беккенбауер – помер в віці 78 років, про що стало відомо напередодні.

"Кайзер" був прекрасним футболістом, лідером і виграв фактично все, що тільки міг. Його життя було наповнене цікавими історіями, про деякі з яких сьогодні розкаже ISPORT.

Бійка, за яку мають бути вдячні в Баварії

Беккенбауер народився в 1945 році "на розрухах післявоєнного Мюнхена". Його батько працював на місцевій пошті, жили вони в робітничому районі і сім'я скептично відносилась до хоббі хлопця – футболу.

В 9 років він почав займатися в місцевій команді СК Мюнхен'06, але був палким вболівальником найкращої команди міста тих років – Мюнхен 1860. Пізніше Франц розповідав, що в дитинстві завжди мріяв грати саме за цю команду.

І його мрія була дуже близькою. Коли хлопцю було 14 років, вони приймали участь в дитячому турнірі. Тоді він і деякі його друзі-партнери знали – це останній їхній турнір з командою, в якої були фінансові труднощі і утримувати молодіжну команду вони вже не в змозі.

В фіналі Мюнхен'06 грав саме проти Мюнхен 1860 і саме в цю команду Беккенбауер разом з іншими гравцями планував перебратися одразу після турніру. Але…

Під час матчу на полі спалахнула сутичка, Беккенбауер і гравець суперників почали бійку, яка в підсумку визначила долю всього європейського футболу. Після такого Франц вже не хотів іти в цю команду і перебрався в молодіжку Баварії, з якою в підсумку виграв все!

Дуель проти Чарльтона і найприємніший фінальний свисток

Фінал чемпіонату світу 1966 року – чи не найскандальніший в історії мундіалів. Це був єдиний раз, коли англійці перемогли на ЧС, зробили це вдома і, можливо, не зовсім справедливо. Вирішальний гол Джеф Херст забив потужним ударом в перекладину, від якої м'яч відскочив чи то в лінію, чи то за лінію воріт. Радянський асистент арбітра Тофік Бахрамов зарахував це взяття воріт.

Та не цей епізод любив згадувати Франц Беккенбауер. Молодий 21-річний хлопчина вже тоді був ключовим гравцем команди, а його завданням на фінал було виключити з гри лідера суперників – Боббі Чарльтона.

Але цікавіше було те, що тренерський штаб англійців дав Чарльтону таке ж саме завдання – вимкнути з гри Франца Беккенбауера.

Як підсумок, два геніальні футболісти геніально виконали вказівки тренерів і провели дуже похмурий і "сірий" матч в індивідуальному плані, нічим не запам'ятавшись.

І коли матч закінчився, навіть незважаючи на поразку в фіналі ЧС, Беккенбауер був, так би мовити, щасливим.

"Найпрекраснішим моментом матчу для мене був фінальний свисток. Це тому, що моїм завданням було стежити за Боббі Чарльтоном протягом, як виявилося, 120 хвилин. Щоб виграти цей особистий поєдинок, мені довелося підвищити свою продуктивність до максимуму та навіть більше".

З сером Боббі "Кайзер" дружив протягом багатьох десятиліть. Нагадаємо, що Чарльтон помер всього декілька місяців тому.

Беккенбауера вигнали зі збірної через…сина

З дуже дивної ситуації розпочиналась доросла кар'єра "Кайзера" в футболі. Він з юних років був дуже талановитим гравцем і викликався в молодіжні збірні того часу.

Але в 1963-му році в один момент Беккенбауера виключили з команди.

Причина при цьому була дуже нетривіальна. Ще підлітком Франц почав спілкуватися з дівчиною на ім'я Інгрід Грьонке. В них закрутився роман і, коли майбутній легенді світового футболу ще не було й 18 років, в нього вже народився син.

Та ще до цього, коли Інгрід була тільки вагітною, про цю ситуацію дізналися в збірній, а коли Беккенбауер заявив, що не збирається одружуватися на дівчині, його виключили з команди. Щоправда, згодом таки повернули після того, як за хлопця вступився тренерський штаб.

Томас Беккенбауер (так звати первістка Франца) не пішов стопами батька, а працює з фінансами.

"Мій син - інвестиційний радник. Але він не радить мені, тому що неможливо радити щось людині, яка не має жодного уявлення про що ви говорите. Тому Томас вклав мої гроші замість мене".

З Грьонке Франц так і не одружився, але в підсумку тричі був у шлюбі. Від першого офіційного в нього ще двоє синів, третій – Штеффан – єдиний, хто пішов стопами батька. Був посереднім гравцем, а згодом і тренером, але через рак помер в 45 років. Його сини, онуки Франца, також займаються футболом, але виступають на рівні регіональної ліги.

В третьому шлюбі у Беккенбауера (йому вже було далеко за 50) народилося ще двоє дітей – син та перша донька.

Цікаві факти про Беккенбауера

  • Тричі грав на чемпіонатах світу і має всі можливі медалі мундіалів;
  • Був в символічних збірних всіх трьох ЧС;
  • Двічі грав в фіналі Євро, одного разу переміг;
  • Двічі вигравав Золотий м'яч, двічі був другим в голосуванні та одного разу третім;
  • Вигравав чемпіонати з кожною командою, в якій грав чи працював (Баварія, Гамбург, Нью-Йорк Космос, Марсель та збірна Німеччини);
  • Входить в символічну збірну кращих гравців за всю історію чемпіонатів Європи;

Василь Войтюк 

Слідкувати за новинами та отримувати цікавий спортивний контент можна в нашому Telegram-каналі!

КЛЮЧОВІ СЛОВА: Франц Беккенбауер

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK