Збірна України в Лізі націй: як пов'язано з чемпіонатом світу і все, що потрібно знати про турнір

ISPORT розповідає все найважливіше, що стосується Ліги Націй УЄФА.
16 листопада, 14:00
Колаж Василь Войтюк
Колаж Василь Войтюк

Національна збірна України бере участь в черговому розіграші Ліги Націй – не так давно створеному турнірі для збірних.

Кожного разу правила Ліги націй дещо різняться, адже цей турнір напряму відноситься і до чемпіонатів Європи або світу.

Що ж чекає нас цього разу?

Яке відношення Ліга націй має до ЧС-2026?

Уже після розіграшу Ліги націй стартує відбір до чемпіонату світу, що в 2026 році повинен пройти на території Канади, Мексики та Сполучених Штатів Америки.

Кваліфікація пройде в оновленому форматі, адже кількість учасників на ЧС збільшилась, а тому і Європа тепер матиме трішки більше представництво. 12 переможців відбіркових груп пройдуть на Мундіаль напряму, а команди, що займуть другі місця матимуть ще один шанс – гратимуть в плей-офф.

Компанію їм складуть ще чотири команди, які не потраплять до двох найкращих, і це будуть ті команди, що в Лізі націй зможуть виграти свої групи! Так, це може бути умовна Англія, яка займе перше місце в квартеті ЛН, але провалить відбір. Та все ж більш імовірно, що серед таких "щасливчиків" ми побачимо команди рівня Румунії, Північної Македонії чи Люксембургу.

Але, на всяк випадок, виграти свою групу Ліги націй було б дуже корисно.

Хто суперники України, в якому ми дивізіоні?

Наша команда за перші три розіграші Ліги націй встигла оформити всі можливі результати – спочатку посіли перше місце і вийшли в елітний дивізіон, потім зі швейцарським скандалом вилетіли в другий, а минулого разу не змогли піднятися та й не опустилися нижче, залишившись в Дивізіоні B (другому по силі).

Джерело: Getty Images

За результатами жеребкування ми опинилися в першій групі (цікаво, що всі три сезони в Дивізіоні B наша команда грає в групі №1). Нашими суперниками тут є Чехія (яка вилетіла з еліти минулого розіграшу), Албанія та Грузія (яка перейшла в Дивізіону C).

Усі чотири команди групи були на Євро-2024 минулого літа. І лише Грузія змогла подолати груповий етап.

Чехія була в одному квартеті саме з грузинами і залишилась там за бортом змагань. Албанія показувала класний футбол, але вийти з групи з Іспанією, Італією та Хорватією було максимально важким завданням.

Джерело: Getty Images

А про Грузію, думаємо, ви всі пам'ятаєте. Команда Віллі Саньоля в останньому турі групового етапу обіграла Португалію і вийшла в плей-офф. І хоч там вони розгромно програли майбутнім чемпіонам, все одно встигли завоювати серця нейтральних вболівальників.

Формат групи

Сам формат змагань дещо змінився. Якщо в минулих розіграшах були важливі тільки перші та останні місця в групах, то тепер кожна позиція щось та й значитиме.

Переможець та головний аутсайдер кожної групи в Дивізіоні B, як і раніше, отримають підвищення/пониження в класі. А ось якщо в минулому сезоні друга та третя сходинка означали, що ти залишаєшся в своїй лізі, то зараз це не так.

Друга команда нашого квартету в березні зустрінеться в матчах плей-офф за вихід в Дивізіон А, де протистоятиме одній з команд, яка посяде третю сходинку в своїй групі в Дивізіоні А.

У команди, що стане третьою, задача буде схожою, але вже буде боротьба за виживання – вона гратиме в березні з командою, що стане другою в групі Дивізіону C за право залишитися в своїй лізі.

Є нововведення і в елітному дивізіоні, тепер в головну стадію турніру виходять не тільки чотири переможці груп, а й другі місця. Вісім команд сформують чотири пари чвертьфіналістів і далі за звичною олімпійською сіткою визначать переможця турніру.

Розклад і результати матчів України в Лізі націй

Розпочала свої виступи у турнірі команда Сергія Реброва вкрай невдало, зазнавши у вересні двох поразок у стартових матчах. У першому поєдинку "синьо-жовті" поступилися 1:2 Албанії, після чого програли 2:3 Чехії. Утім, у наступних двох жовтневих матчах наша збірна зуміла трохи виправити ситуацію, взявши перші очки у квартеті. Українці у номінально домашніх поєдинках мінімально здолали Грузію 1:0 та розійшлися миром із чехами 1:1.

Завершуватиме груповий раунд Ліги націй національна збірна України у листопаді двома гостьовими матчами, зустрівшись спочатку з грузинами, а потім - із албанцями.

  • Україна - Албанія 1:2
    7 вересня, 21:45 | Стадіон Летна (Прага, Чехія)
  • Чехія - Україна 3:2
    10 вересня, 21:45 | Фортуна Арена (Прага)
  • Україна - Грузія 1:0
    11 жовтня, 21:45 | Стадіон Познань (Польща)
  • Україна - Чехія 1:1
    14 жовтня, 21:45 | Стадіон Вроцлава (Польща)
  • Грузія - Україна
    16 листопада, 19:00:45 | Аджарабет Арена (Тбілісі)
  • Албанія - Україна
    19 листопада, 21:45 | Арена Комбетаре (Тірана)

Перед вирішальними поєдинками збірна України поки розташувалася на останньому місці у своїй групі, маючи в активі чотири набрані очки після чотирьох зіграних поєдинків. Відставання "синьо-жовтих" від Албанії та Грузії складає два бали, а від лідируючої Чехії - три.

Читайте також: Україна в Лізі націй: турнірні розклади перед останніми матчами

Прогноз на нашу групу

Перед двома заключними турами в групі Ліги націй букмекери вважають головним фаворитом нашого квартету, до слова, як і перед стартом турніру, збірну Чехії. Слідом за нею ідуть Албанія та Грузія.

А ось національна збірна України значно погіршила свої позиції, втративши початковий статус кандидата на боротьбу за підвищення у класі. Нині шанси "синьо-жовтих" виглядають найменшими серед усіх учасників.

Коефіцієнти на перемогу у групі:

  • Чехія – 1,65
  • Албанія – 4,20
  • Грузія – 5,00
  • Україна – 8,00

Нагадаємо, на ISPORT доступні розклад і результати всіх матчів Ліги націй-2024/25.

Слідкувати за новинами та отримувати цікавий спортивний контент можна в нашому Telegram-каналі!

КЛЮЧОВІ СЛОВА: збірна України

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK