Проценко - бронзовий призер ЧС-2022 зі стрибків у висоту

Українець вперше в кар'єрі завоював медаль на чемпіонаті світу.
2022 г., 19 липня, 08:00
Андрій Проценко / Getty Images

У Юджині (штат Орегон, США) проходить чемпіонат світу з легкої атлетики-2022, у якому бере участь збірна України.

За підсумками чергового дня змагань наша команда здобула першу медаль. Це вдалося українському стрибуну у висоту Андрію Проценку.

34-річний спортсмен вперше в кар'єрі зумів подолати кваліфікацію та пробився у фінал, хоча виступає на світовій першості вже всьоме.

У кваліфікації Проценко подолав позначку в 2.30 м, що стало його найкращим результатом сезону. Проте у фіналі він покращив своє досягнення.

Андрій Проценко
Андрій Проценко / Джерело: Getty Images

Він почав з висоти 2.19 м і взяв її з другої спроби. Потім підкорив позначку 2.24 м. На висоті 2.27 м у Проценка виникли складнощі – він підкорив її лише з третьої спроби.

Після цього він з першої спроби взяв висоту 2.30 м, і наступну позначку 2.33 м він також взяв з першого разу. Однак підкорити висоту 2.35 м Проценку не вдалося, хоча він використав дві спроби. Він спробував взяти висоту 2.37 м, але не зумів.

Зрештою, з результатом 2.33 м Проценко став бронзовим призером чемпіонату світу.

ЧС-2022 з легкої атлетики
Стрибки у висоту
Чоловіки, фінал

1. Мутаз Баршим (Катар) – 2.37 м (найкращий результат сезону у світі)
  2. Ву Санхьок (Республіка Корея) – 2.35 м (національний рекорд)
  3. Андрій Проценко (Україна) – 2.33 м (найкращий результат сезону)

Переможець та призери змагання
Переможець та призери змагання / Джерело: Getty Images

Варто також сказати, що Проценко провів 40 днів в окупації на Херсонщині, але зумів вибратися та потрапити на чемпіонат світу.

Зазначимо, що ця медаль стала не лише першою для України на нинішньому чемпіонаті світу та першою у кар'єрі Проценка, а й першою у чоловічих стрибках у висоту з 2015 року, коли Богдан Бондаренко став срібним призером.

Нагадаємо, змагання в Юджині стартували 15 липня, а завершаться 24 липня.