Україна на Євро з легкої атлетики: більше медалей, але нижче місце в заліку

ISPORT підбиває підсумки чемпіонату Європи в приміщенні для України.
2023 г., 6 березня, 11:14
Українки - медалістки чемпіонату Європи / Getty Images

В Туреччині, в місті Стамбул, завершився чемпіонат Європи з легкої атлетики в приміщенні, на якому звісно приймали участь і українські спортсмени.

Всього нашу країну представляли 10 атлетів. На жаль через травму не поїхала на турнір стрибунка в довжину Марина Бех-Романчук, яка могла б поборотися за медалі.

Виступ чоловіків на Євро-2023

Хто брав участь

• Андрій Проценко (стрибки в висоту)
  • Вадим Кравчук (стрибки в висоту)
  • Роман Кокошко (метання ядра)
  • Станіслав Коваленко (біг на 60 метрів)

В секторі по стрибкам в висоту - найсильнішому нашому виді в легкій атлетиці - Україну представляли два атлети. 26-річний Вадим Кравчук не зміг кваліфікуватися в фінал, показавши лише 14-й результат з 17 спортсменів і завершивши виступи на показнику 2,14 метри.

А ось легендарний ветеран Андрій Проценко легко пройшов в вирішальну стадію (став одним з чотирьох стрибунів, котрі взяли 2,19 з першої спроби). В фіналі 34-річний легкоатлет дійшов до позначки в 229 сантиметрів, здійснивши лише одну помилку, але подолати планку на висоті 2,31 все ж не зміг і здобув срібну нагороду.

Джерело: Getty Images

Був в України свій представник в бігові на 60 метрів - Станіслав Коваленко. В кваліфікації він зміг "на тоненького" пройти в півфінал, але там не зміг показати більш впевнений результат і прийшов передостаннім у своєму забігу, а загалом став третім з кінця за підсумками півфіналу.

В свою чергу 26-річний одесит Роман Кокошко зміг "підняти" планку в фіналі. Якщо в кваліфікації змагань зі штовхання ядра він показав тільки сьомий результат (в фінал проходили лише вісімка найкращих) - 20,43 метри, то в вирішальному змаганні він метнув на півтора метри далі. Кокошко більш ніж на 40 сантиметрів перевершив хорвата Міхальєвіча і здобув бронзу. До срібної медалі не вистачило всього 7 сантиметрів.

Виступ жінок на Євро-2023

• Яна Гладійчук (стрибки з жединою)
  • Анна Плотіцина (60 метрів з бар'єрами)
  • Юлія Левченко (стрибки в висоту)
  • Ярослава Магучіх (стрибки в висоту)
  • Катерина Табашник (стрибки в висоту)
  • Юлія Лобан (п'ятиборство)

Шість представниць України змагалися на турнірі в Стамбулі. Звісно, головні очікування були від сектору в стрибках в висоту, де всі три наші представниці мали шанси здобути медалі.

Лідерка світових стрибків в висоту Ярослава Магучіх встигла налякати своїх прихильників, коли в кваліфікації не взяла 187 сантиметри з двох спроб, але вирішила не стрибати третій раз, а взяти відразу 191, що впевнено зробила. А ось у фіналі у Ясі таких проблеми не було, вона з легкістю брала планку за планкою і практично без боротьби забрала золото.

У Юлії Левченко кардинально інша ситуація. Вона в кваліфікації стала єдиною, хто жодного разу не збив планку і пройшла в фінал з першого місця. На вирішальному етапі в неї пішло не так добре. На висоті в 194 сантиметри вона використала всі три спроби, а останній стрибок на 196 означав одне - Юля гарантує бронзу або собі, або Катерині Табашник. Все ж, медаль взяла Катя, яка перевершила Левченко та сербку Топіч завдяки менші кількості спроб.

Інші наші дівчата не змогли боротися за медалі. П'ятиборка Юлія Лобан показала найгірші результати в стрибках в довжину та 800-метрівці, і навіть третя позиція в штовханні ядра не дозволила їй увійти в ТОП-10 - підсумкове 12-те місце з 13 спортсменок.

Стрибунка з жердиною Яна Гладійчук в кваліфікації стала 14-ю і не змогла пройти в фінал змагання, а Ганна Плотіцина в секторі бігу з перешкодами не пройшла навіть до півфіналу.