Зантарая відмовиться від своїх звань та титулу чемпіона світу, якщо росіян допустять на турнір з дзюдо

Український дзюдоїст розчарований тим, що спортсменам із країни-агресора дозволили зареєструватись на турнір в Улан-Баторі.
11 червня, 07:53
Георгій Зантарая / ijf.org
Георгій Зантарая / ijf.org

Український дзюдоїст Георгій Зантарая висловив чітку позицію щодо дій Міжнародної федерації дзюдо, яка дозволила спортсменам із Росії взяти участь у майбутньому турнірі в Улан-Баторі.

Росіяни будуть виступати під нейтральним прапором, але Зантарая наголосив, що їх не повинні допускати на змагання доти, доки не закінчиться війна. У випадку, якщо Федерація все ж таки дозволить виступити росіянам, українець відмовиться від усіх своїх титулів.

Георгій Зантарая / instagram.com/zantaraia_georgii/
Георгій Зантарая / instagram.com/zantaraia_georgii/

"Щойно побачив на офіційному сайті Міжнародної федерації дзюдо, що спортсмени з Росії зареєструвались для участі в турнірі в Улан-Баторі і зможуть взяти участь під нейтральним статусом кандидата (під прапором Федерації).

Нагадую, що до цього я вже писав, що спорт не може стояти осторонь політичних питань, особливо якщо мова йде про війну.

Саме тому я хочу зробити таке важливе для мене повідомлення: якщо російським спортсменам таки дозволять брати участь в турнірі – я офіційно відмовлюсь від усіх свої титулів та звання чемпіона світу!

Мені дуже прикро, що моя улюблена спортивна федерація, яка завжди наголошує на таких цінностях, як мир, єднання та дружба зараз пасивно підтримує війну в Україні. Я не буду стояти осторонь, я хочу щоб всі знали, що поки ви реєструєтесь на турнір – в Україні щодня вмирає сотні людей, ще тисячі живуть під щоденними обстрілами та вибухами.

 Я хочу запевнити, що Україна не братиме участь в турнірі, якщо представники росії будуть до нього допущені навіть під прапором Федерації.

Для мене надважливо, щоб спорт, яким я займаюсь все життя і його головні представники були на боці України: країни, де я виріс, жив, працюю і країни, яка зараз не може повноцінно функціонувати через війну, яку розпочала Росія" , - написав Зантарая у своєму Facebook.

Раніше український екс-тенісист Олександр Долгополов підтримав усунення російських спортсменів від міжнародних змагань.


x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK