Збірна України виборола першу золоту медаль на Європейському юнацькому олімпійському фестивалі-2022

Радомир Стельмах став кращим у особистому багатоборстві.
2022 г., 27 липня, 11:28
Радомир Стельмах / НОК Украины/noc-ukr.org

У місті Банська Бистриця (Словаччина) проходить Європейський юнацький олімпійський фестиваль, участь у якому бере збірна України.

У рамках другого дня змагань Україна здобула перше золото – 16-річний спортивний гімнаст Радомир Стельмах переміг у особистому багатоборстві. Він отримав найвищу суму балів за підсумками виступу на шести снарядах – 79,9.

Найкращий результат Стельмах показав на паралельних брусах, де став другим з оцінкою 13.6. Також гімнаст увійшов до топ-3 у довільних вправах – 13.55.

Українець лише 0,05 випередив італійця Ріккардо Віллу, який посів друге місце. Бронза дісталася представнику Швейцарії Маттео Джубелліні.

ЄЮОФ-2022. Спортивна гімнастика.
Індивідуальне багатоборство (чоловіки)

1. Радомир Стельмах (Україна) – 79.9 бали
  2. Ріккардо Вілла (Італія) – 79.85
  3. Маттео Джубелліні (Швейцарія) – 79.5

Українець Дмитро Прудько посів 36-те місце у цій дисципліні, набравши 74.35 бали, а ще один наш співвітчизник Юліан Юзифишин – 66-те (69 балів).

Змагання у багатоборстві також були кваліфікацією у фіналі з окремих видів. У підсумку, Стельмах пробився у три фінали – у довільних вправах, на коні та брусах. Прудько пробився у фінали на кільцях та брусах.

Зазначимо, що для України це друга перемога у чоловічому багатоборстві на Європейському юнацькому олімпійському фестивалі. У 2019 році золото у цій дисципліні виграв Ілля Ковтун.

Варто також наголосити, що 16-річний Стельмах став найкращим спортсменом другого дня змагання на турнірі.

Медаль українця стала другою для нашої команди на цьому турнірі. Раніше 17-річний Назар Вісков завоював бронзу у дзюдо у категорії до 60 кг.