МОК надав свої рекомендації щодо російських та білоруських спортсменів

При цьому все ще немає жодного рішення чи рекомендацій щодо їхньої участі в майбутніх Олімпіадах.
2023 г., 28 березня, 18:34
Getty Images
Getty Images

У вівторок, 28 березня, відбулося засідання виконавчого комітету Міжнародного олімпійського комітету, під час якого було розглянуто питання про можливий допуск спортсменів з росії та білорусі до участі у міжнародних змаганнях.

Крім очевидного засудження війни та заяви "Ми підтримуємо Україну та українських спортсменів", МОК після звіту ООН про дискримінацію спортсменів "тільки тому що вони з росії та білорусі" на своєму офіційному сайті надав міжнародним спортивним федераціям та організатором змагань наступні рекомендації:

  • спортсмени з російським або білоруським паспортом повинні змагатися в особистому заліку тільки у якості нейтральних спортсменів;

  • участь команд спортсменів із російським чи білоруським паспортом не повинна розглядатися;

  • спортсмени, котрі активно підтримують війну, не можуть змагатися. Допоміжний персонал, який активно підтримує війну, не може брати участь;

  • спортсмени, які працюють за контрактом з російськими чи білоруськими збройними силами або органами національної безпеки, не можуть брати участь у змаганнях. Допоміжний персонал, який працює за контрактом з російськими чи білоруськими збройними силами або службами національної безпеки, не може брати участь;

  • будь-який спортсмен під нейтральним статусом, як і всі інші спортсмени, що беруть участь, повинен відповідати всім застосовуваним до них антидопінговим вимогам, зокрема тим, які викладені в антидопінгових правилах МФ;

  • санкції проти винних у війні, російських та білоруських держав та урядів повинні залишатися в силі:

  1. Відсутність міжнародних спортивних заходів, організованих чи підтримуваних міжнародними федераціями або НОК у росії чи білорусі.

  2. Ніякі прапори, гімни, кольори чи будь-які інші розпізнавальні знаки цих країн не вивішуються на жодному спортивному заході чи зборах, у тому числі на всьому об'єкті.

  3. Жоден російський та білоруський уряд чи державний чиновник не можуть бути запрошені чи акредитовані на будь-який міжнародний спортивний захід чи зустріч.

Читайте також: Україна, Польща, Литва, Латвія та Естонія зробили спільну заяву перед засіданням виконкому МОК

При цьому ці рекомендації не стосуються майбутніх літніх Олімпійських ігор-2024 у Парижі та зимових Олімпійських ігор-2026 у Мілані. Рекомендації щодо цих Олімпіад будуть оголошені в "відповідний час".

КЛЮЧОВІ СЛОВА: Україна війна з росією МОК

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK