Канада вперше в історії виграла Кубок Девіса

Північноамериканські тенісисти вписали свої імена в історію цього спорту.
2022 г., 27 листопада, 22:06
Збірна Канади / Getty Images

У неділю, 27 листопада, відбулися фінальні матчі Кубка Девіса, де зійшлися збірні Канади та Австралії.

Першими на корт вийшли Денис Шаповалов та Танасі Коккінакіс. 26-річний австралієць нічого не зумів протиставити своєму опоненту в першому сеті, поступившись 2:6. Гра не дуже відрізнялася і в сеті №2, який Шаповалов забрав з рахунком 6:4, принісши Канаді першу перемогу.

Денис Шаповалов (Канада) - Танасі Коккінакіс (Австралія) - 2:0 (6:2, 6:4)

Через кілька годин Алекс Де Мінаур мав намір зрівняти рахунок протистояння, обігравши Фелікса Оже-Альяссіма.

Однак він зі своїм завданням не впорався - Оже-Альяссім так само, як і його співвітчизник, у двох сетах впорався із суперником, принісши своїй збірній історичну перемогу на турнірі. Парний матч, який би визначив переможця за умови нічийного результату, було скасовано.

Фелікс Оже-Альяссім (Канада) - Алекс Де Мінаур (Австралія) - 2:0 (6:3, 6:4)

Канада стала 16 країною, яка перемогла на Кубку Девіса. "Кленові" приєдналися до ПАР (1974), Італії (1976), Сербії (2010), Швейцарії (2014) та Аргентини (2016) у статусі тих, хто перемагав на турнірі один раз.

Абсолютним рекордсменом Кубка Девіса є збірна США, яка здобула 32 перемоги. Другою йде саме Австралія, на рахунку якої 28 перемог.