Україна, фаворити та складна траса: анонс ЧС з біатлону
У середу, 8 лютого, стартує чемпіонат світу з біатлону, який пройде в Обергофі (Німеччина). Усього буде 12 перегонів, за підсумками яких визначаться призери змагання. Безліч спортсменів боротимуться за нагороди.
Українська збірна також буде представлена на турнірі у найсильнішому складі, а отже треба підтримати наших хлопців та насолодитися виступами найкращих із найкращих.
ISPORT.ua представляє анонс чемпіонату світу з біатлону.
Обергоф
Обергоф став курортним місцем у 19 столітті, де зараз розташований центр зимових видів спорту: біатлон, бобслей, скелетон. Поруч із центром знаходиться село, яке вміщує близько двох тисяч мешканців.
Стадіон DKB Ski Arena, де проходять біатлонні гонки різних етапів, вміщує понад 25 000 глядачів (13000 на стадіоні і 12000 вздовж траси).
Особливістю перегонів в Обергофі є клімат, який часто вносить зміни в погоду: сонце, вітер, густий туман, дощ або сильний снігопад. Отже, біатлоністи мають небагато часу, щоб адаптуватися до умов, незважаючи на підготовку.
Щодо особливості траси, то старт, штрафне коло, стрільбища та фініш знаходяться на висоті 814 м над рівнем моря. Сама траса має перепад висоти від 774 до 839 метрів над рівнем моря. Під час перегонів біатлоністи піднімаються на різну висоту – від 200 до 414 метрів, що впливає на складність траси.
Отже, під час гонок на трасі Обергофа спортсменам доводиться долати підйоми завдовжки від 200 до 414 метрів залежно від виду гонки, що робить трасу неймовірно складною.
Фаворити
Зазвичай лідерами є кілька топових держав у біатлоні: Норвегія, Франція, Німеччина, Швеція, Італія (переважно дівчата).
Якщо розглядати чоловіків, то в першій десятці знаходяться представники перших чотирьох країн. Особливу увагу потрібно приділити норвежцям, які рік у рік претендують на всі нагороди. Йоханнес Бьо – король біатлону, але йому в спину дихає Стурла Легрейд, який бореться за Великий кришталевий глобус.
Далі йдуть інші фаворити: Ветле Шостад Крістіансен, Кантен Фійон Майє, Мартін Понсилуома, Йоханнес Дале, Бенедикт Долль, Тар'єй Бьо, Роман Рес, Емільєн Жаклен і Фаб'єн Клод. Саме ці спортсмени і розігруватимуть медалі, не враховуючи сенсацій, які точно будуть.
Жіночий біатлон більш різноманітний, адже в топі особистого заліку є представники таких країн, як Австрії, Чехії та трохи подалі Словаччини. У топі йде Жюля Сімон, Ельвіра Еберг, Ліза Вітоції та Доротея Вірер. Італійки здивували своєю формою, порівняно з минулим сезоном, тому цілком можуть і виграти кілька медалей. Але ж головна зірка – Жюлья Симон.
Не варто забувати і про норвежок Інгрід Ландмарк Тандреволд, яка є багаторазовою чемпіонкою та призеркою етапів Кубка світу, та Марте Олсбю Ройселанд, яка встановлювала різні рекорди у минулих сезонах.
Незважаючи на явних фаворитів, точно будуть інтриги та сенсації. Хотілося б, щоб саме до такого списку потрапляли й українські спортсмени.
Україна
Україну в Німеччині представлятимуть 12 спортсменів – 6 чоловіків та шість жінок. Капітан чоловічої збірної Дмитро Підручний пропустив більшу частину сезону через травму, проте встиг відновитися до перегонів чемпіонату світу. Традиційно на турнірі виступатимуть Артем Прима, Антон Дудченко, Богдан Цимбал та Артем Тищенко. Денис Насико отримав змогу дебютувати.
Щодо жіночого складу України, то Юлія Джима, Анастасія Меркушина, Олена Білосюк та Дар'я Блашко – знайомі вболівальникам уже не перший рік. Анна Кривоніс та Любов Кип’яченкова – дебютантки, а отже, можуть здивувати.
Склад чоловіків на чемпіонат світу в Німеччині:
- Артем Прима
- Антон Дудченко
- Богдан Цимбал
- Артем Тищенко
- Денис Насико
- Дмитро Підручний
Склад жінок на чемпіонат світу в Німеччині:
- Юлія Джима
- Анастасія Меркушина
- Олена Білосюк
- Анна Кривонос
- Дар’я Блашко
- Любов Кип’яченкова
Робити прогноз на виступ наших спортсменів дуже важко, адже на етапах Кубка світу ми не змогли виграти жодної медалі. Хотілося б вірити, що з чемпіонату світу Україна отримає не одну, а кілька нагород.
Україна та Обергоф
Українські біатлоністи не надто успішні в Обергофі, адже за весь час наші спортсмени виграли лише 15 медалей тут. За останні п'ять років медаль виграла лише Віта Семеренко, яка у 2018 році виграла бронзу у гонці переслідування. Щодо золота, то Україна вигравала його у сезоні-2012/13, коли наші жінки виграли естафету.
Календар гонок:
- 8 лютого | Змішана естафета (1x6 км. + 1x7.5 км.)
- 10 лютого | Спринт у чоловіків (10 км)
- 11 лютого | Спринт у жінок (7,5 км)
- 12 лютого | Гонка переслідування у чоловіків (12,5 км)
- 12 лютого | Гонка переслідування у жінок (10км)
- 14 лютого | Індивідуальні перегони у жінок (15км)
- 15 лютого | Індивідуальні перегони у чоловіків (20км)
- 16 лютого | Змішана естафета (4 до 6 км)
- 18 лютого | Жіноча естафета (4 до 6 км)
- 18 лютого | Чоловіча естафета (4 до 7,5 км)
- 19 лютого | Мас-старт у жінок (12,5 км)
- 19 лютого | Мас-старт у чоловіків (15км)
Зазначимо, що чемпіонат світу у Німеччині триватиме до 19 лютого.
Дмитро Данець, ISPORT.ua