Україна без медалей, домінація норвежців і сенсація від Сімон: підсумки біатлонного сезону-2022/23

ISPORT.ua виділяє головне в біатлонному сезоні-2022/23.
2023 г., 20 березня, 12:30

У неділю, 19 березня, відбулися останні біатлонні гонки на етапі Кубка світу в Норвегії, які завершили сезон. Спортсмени мали можливість виступити на дев'яти етапах Кубка світу, а також чемпіонаті світу.

Упродовж усього сезону біатлоністи дивували, боролися за медалі або ж розчаровували. Лідер біатлону Йоганнес Бьо виграв черговий Великий кришталевий глобус, а йому навіть не завадила нова система набору очок в особистий залік. Серед дівчат найкращою стала представниця Франції Жюлія Сімон. Що стосується українців, то вперше в історії ми не змогли виграти хоча б одну медаль.

ISPORT.ua підбиває підсумки біатлонного сезону-2022/23.

Йоганнес Бьо - король

До старту сезону норвезький біатлоніст був головним фаворитом на перемогу за підсумками сезону. Але, хто міг уявити, що спортсмен встановить унікальний рекорд - 19 перемог на етапах Кубка світу в особистих стартах за сезон. Неймовірний норвежець - неймовірний рекорд.

Цілком логічно, що цей результат дозволив Бьо виграти Великий кришталевий глобус. Примітно, що торік цей приз виграв француз Кантен Фійон Майє, який в поточному році став лише восьмим.

Йоганнес Бьо виграв головну нагороду за сезон, незважаючи на кардинальні зміни в зарахуванні очок. Тепер у його активі чотири Великі кришталеві глобуси, але до рекорду ще далеко - сім у Мартена Фуркада.

Сімон - увійшла в еліту біатлону

Сенсація чи результат роботи - саме так можна сказати про те, що француженка Жюлія Сімон виграла Великий кришталевий глобус. Дівчина була серед претенденток на перемогу, але головним фаворитом вважалася явно не вона.

У впертій боротьбі 26-річна дівчина обійшла в особистому заліку Доротею Вірер, Лізу Віттоцці, Деніз Херрман-Вік, Ельвіру Еберг та інших. Примітно, що Сімон до цього лише раз потрапляла в ТОП-10 за підсумками сезону (була восьмою в сезоні-2019/20), а зараз виграла головний індивідуальний приз.

Україна - без медалей

Мабуть, головне розчарування, що українські біатлоністи не змогли виграти хоча б одну медаль на етапах Кубка світу або чемпіонаті світу. Чоловіки та дівчата в поточному сезоні не показали того, що від них чекали чи очікували.

Звісно, на результати вплинула повномасштабна війна в Україні - через що змінилося життя всіх громадян. У спортсменів же змінилася підготовка, зірвалися тренування, зміни на тренерських містках, зрештою фінансування та багато іншого.

Проте все одно неприпустимо, щоб Україна, яка входила до списку найкращих, була без медалей. Ба більше, ніхто зі спортсменів не потрапив у ТОП-30 загального заліку.

Найкращим серед чоловіків став Антон Дудченко, який посів у рейтингу 35-те місце, а серед дівчат - Юлія Джима, яка стала 33-ю.

Результати України в топ-10 сезону Кубка світу:

• 5-те місце: чоловіча естафета (Естерсунд)
  • 6-те місце: змішана естафета (Нове-Мєсто), одиночний мікст (Нове-Мєсто), чоловіча естафета (Рупольдинг)
  • 7-е місце: одиночний мікст (Поклюка)
  • 8-е місце: чоловіча естафета (Антхольц)
  • 9-е місце: жіноча естафета (Антхольц, Естерсунд), чоловіча естафета (Контіолагті)
  • 10-те місце: Артем Прима (гонка переслідування, Ансі)

Список усіх переможців біатлонного сезону-2022/23

Чоловіки

• Великий кришталевий глобус - Йоганнес Бе (Норвегія)

Малий кришталевий глобус:

• Спринт - Йоганнес Бьо (Норвегія)
  • Гонка переслідування - Йоганнес Бьо (Норвегія)
  • Індивідуальна гонка - Ветле Шостад Крістіансен (Норвегія)
  • Мас-старт - Ветле Шостад Крістіансен (Норвегія)
  • Естафета - Норвегія

Жінки

• Великий кришталевий глобус - Жюлія Сімон (Франція)

• Спринт - Деніз Херрман-Вік (Німеччина)
  • Гонка переслідування - Жюлія Сімон (Франція)
  • Індивідуальна гонка - Ліза Віттоцці (Італія)
  • Мас-старт - Жюлія Сімон (Франція)
  • Естафета - Франція

На перемогу в дисципліні "змішана естафета" претендували лише дві команди - Норвегія та Франція. Обидві країни мали по дві перемоги на стартах, однак французькі спортсмени виграли залік завдяки кращому результату без золота - срібло в Поклюці

• Змішана естафета - Франція

Залік Кубка Націй

Чоловіки

Переможцем рейтингу стали представники Норвегії, які не залишили суперникам шансів. Щодо української команди, то ми стали дев'ятими. Порівняно з минулим сезоном, то результат погіршився - були восьмими.