Президент МОК: Історія покаже, хто зробив більше для світу
Незважаючи на те, що з'явилася опозиція з 35 країн, президент Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах, як і раніше, вважає геніальною ідею допустити російських і білоруських спортсменів не тільки до Олімпіади-2024, а й до інших змагань вже у 2023 році.
Він хоче повернути їх, оскільки "дві особливі експертки Ради ООН з прав людини висловили занепокоєння", оскільки вважають, що відсторонення російських та білоруських атлетів лише через паспорт - порушення прав людини.
"МОК дотримується прав людини, як і міжнародні спортивні федерації, тому ми маємо реагувати на ці занепокоєння. Нам потрібно зрозуміти, чому ми не можемо допускати російських плавців, але при цьому допускаємо тенісистів?", - цитує Баха Суспільне.
"Ми бачили на Australian Open, що українка грала проти нейтральної тенісистки з російським паспортом, а білоруська тенісистка навіть перемогла на турнірі. Тож чому це неможливо щодо плавців чи гімнастів?".
Бах вважає, що уряди країн не можуть вирішувати, хто та де може змагатися.
"Ми бачили деякі заяви від країн Балтії та інших, вони висловили свою занепокоєння. На жаль, вони не порушували питання про права людини - принаймні, до сьогоднішнього дня ми не маємо на це відповіді. Але нам серйозно потрібно розглянути ці питання".
"Наостанок, це не прерогатива урядів вирішувати, хто і в яких видах спорту може змагатися, інакше це стане кінцем міжнародного спорту, чемпіонатів світу та Олімпійських ігор у тому вигляді, в якому ми до цього звикли".
"Розглянемо це питання, спробуємо знайти рішення і справедливість як місію спорту. Адже місія спорту - об'єднувати, не розділяти і не стати передумовою для великих конфронтацій та ескалацій. Наша місія - мир".
При цьому президент МОК не вважає, що підтримуючи спортсменів країн-агресорів, він став "не на той бік історії".
"Історія покаже, хто зробив більше для світу: той, хто намагався триматися певних ліній та комунікувати, або ті, хто намагався ізолювати та розділяти".
"У нас був позитивний досвід в олімпійському русі, можете згадати, як це було з Північною та Південною Кореями, або що ми могли зробити з Ізраїлем та Палестиною, або ж у випадку з Косово чи багатьма іншими конфліктами. Наша роль – об'єднувати людей".
Бах також розповів про пропозицію президента України Володимира Зеленського відвідати Бахмут, щоб на власні очі побачити те, як країна-терорист знищує українські міста.
"Я бачив цей твіт, у нас була тривала дискусія, ми говорили по телефону. Бачив різні заяви, вони мають значення. Ми разом із усіма українцями, українськими атлетами".
"З людської точки зору розуміємо їхню реакцію та поділяємо з ними всі їхні страждання. Саме тому ми їх підтримуємо та солідарні з ними – незалежно від того, чи живуть вони в Україні чи за її межами".
Раніше відомі норвезькі біатлоністи на чолі з Йоханнесом Бе виступили проти повернення російських та білоруських спортсменів.