iSport

Зідан, Шевченко та Сульшер: найкраща десятка безробітних тренерів

ISPORT.ua згадує іменитих тренерів футбольних команд, які нині не працевлаштовані.
2022 г., 3 июля, 14:00
Зінедін Зідан / Getty Images

Літнє трансферне вікно у самому розпалі – і це стосується не тільки трансферів футболістів.

Колишній коуч Барселони Ернесто Вальверде перебував в статусі вільного агента трохи більше двох років, і ось зараз повернувся до рідного клубу – Атлетік Більбао.

Наставник ПСЖ Маурісіо Почеттіно, скоріше за все, отримає статус безробітного, бо французький гранд планує звільнити його с посади головного тренера команди.

ISPORT.ua вирішив згадати відомих тренерів, які зараз перебувають без роботи.

Рафаель Бенітес

Останнє місце роботи: Евертон
Статистика: 22 матчі (7 перемог, 4 нічиї, 11 поразок)
Очок за матч: 1,14

Іспанський спеціаліст, який побудував своє ім’я в Ліверпулі, попрацював в багатьох європейських грандах: Наполі, Реал, Челсі, Валенсія, Ньюкасл, а також мав відрядження до Китаю, де тренував Далянь Іфан. Евертон наразі останній у списку 62-річного тренера.

Співробітництво з "ірисками" було нетривалим, а відправити його у відставку було декілька причин: критика зі сторони фанатів клубу та незадовільні результати команди. Останньою краплею стала поразка Норвічу – врешті-решт керівництво звільнило Бенітеса з посади. Врятуватися в АПЛ вдалося лише під керівництвом Френка Лемпарда, який був його наступником.

Читай также: Допінговий голкіпер, вихованці Челсі та Барселони і розбиті серця: збірна вільних агентів

Клаудіо Раньєрі

Останнє місце роботи: Вотфорд
Статистика: 14 матчів (2 перемоги, 1 нічия, 11 поразок)
Очок за матч: 0,50

Легендарний італійський спеціаліст, який має багату тренерську історію, прославився у 2016 році, коли привів Лестер до чемпіонства в АПЛ. Здавалось, що топи звернуть на нього увагу, але наступний провальний сезон з англійцями вартував йому місця роботи.

Раньєрі з того часу попрацював у Нанті, Фулгемі, Ромі, Сампдорії та Вотфорді. Чудо з англійцями? Ні, його не вийшло. Стався лише провал, в якому команда Клаудіо виглядала потворно. Але ніхто не сумнівається, що італієць ще спробує свої сили у середніх клубах топ-чемпіонатів.

Марсело Б'єлса

Останнє місце роботи: Лідс
Статистика: 170 матчів (81 перемога, 30 нічиїх, 59 поразок)
Очок за матч: 1,61

Б'єлса - один із оригінальних тренерів світу. Він шпигував за суперниками, використовуючи дрони, різноманітно мотивував гравців, але в той же час був справедливий, отримавши нагороду від ФІФА за фейр-плей.

Казка аргентинця з Лідсом почалась в 2018 році, коли клуб ще не грав в АПЛ. Під керівництвом Марсело команди вийшла до еліти англійського футболу, де в перший сезон була однією з відкриттів. Але потрібен був результат, якого не вдалось досягти в минулому розіграші. Тому керівництво звільнило Б'єлсу, що було правильним, бо Лідс врятувався від вильоту до Чемпіоншипу.

Нуну Ешпіріту Санту

Останнє місце роботи: Тоттенгем
Статистика: 17 матчів (9 перемог, 1 нічия, 7 поразок)
Очок за матч: 1,65

Португалець побудував собі ім’я в Вулвергемптоні, з яким виходив до єврокубків. Гранди світового футболу не поспішали звертатися до Санту, але був Тоттенгем, який наважився на це.

"Шпори" запросили спеціаліста до клубу, що в результаті вартувало багатьох коштів та незадовільних результатів. Нуну Ешпіріту попрацював в Тоттенгемі лише 123 дні, за які показував середні результати, а не лігочемпіонські амбіції. Лондонці не витримали та звільнили його, заплативши більше 10 мільйонів компенсації. І це був правильний вибір, бо потім запросили Антоніо Конте, який і повернув команду до елітного турніру.

Марко Розе

Останнє місце роботи: Боруссія Дортмунд
Статистика: 46 матчів (27 перемог, 4 нічиїх, 15 поразок)
Очок за матч: 1,85

Марко Розе – гарний німецький спеціаліст, який попрацював у двох Боруссіях, останньою же була команда з Дортмунду. 45-річний наставник вивів команду до Ліги чемпіонів, зайнявши друге місце в чемпіонаті.

Не дивлячись на задовільний результат, керівництво все одно звільнило Розе з посади. Напевно, це було трохи шоком для фанатів клубу, бо в майбутньому сезоні німець міг би поборотися з Баварією.

Андрій Шевченко

Останнє місце роботи: Дженоа
Статистика: 11 матчів (1 перемога, 3 нічиїх, 7 поразок)
Очок за матч: 0,55

Український спеціаліст вирішив спробувати власні сили у клубному футболі після тріумфального Євро-2020 зі збірною Україною. Шевченко повернувся до Італії, де побудував гарну кар’єру гравця, а ось тренерську – поки не вдалось.

Андрій прийшов посеред чемпіонату в Дженоа, не зумівши побудувати команду в результаті. Під його керівництво італійці перемогли лише раз – в Кубку Італії, а в чемпіонаті лише три нічиї. Врешті-решт боси Дженоа звільнили Шевченка, замінивши його на іншого. Такі пертурбації все одно привели до вильоту у Серію Б.

Зараз же Шевченко активно допомагає українцям у війні, а також заявив, що поки йде повномасштабна війна – він не повернеться до роботи.

Уле Гуннар Сульшер

Останнє місце роботи: Манчестер Юнайтед
Статистика: 168 матчів (92 перемог, 35 нічиїх, 41 поразка)
Очок за матч: 1,85

Сульшер розпочав топову кар‘єру за довіреністю Манчестер Юнайтед. Він очолив клуб після відходу Жозе Моурінью. Розпочав роботу з приставкою виконуючий обов’язки головного тренера, а повноцінний статус отримав після гарної серії – 14 перемог у 19 іграх.

Минулий сезон для 49-річного норвежця став незадовільним: клуб відставав від лідерів у чемпіонаті, а тому боси клубу вирішили звільнити його після 1068 днів співробітництва. На його місце прийшов Ральф Рангнік, який зовсім не змінив ситуацію, а лише погіршив. Тому звільнення Сульшера і зараз виглядає сумнівним.

Андре Віллаш-Боаш

Останнє місце роботи: Марсель
Статистика: 60 матчів (29 перемог, 13 нічиїх, 18 поразок)
Очок за матч: 1,67

Португалець працював у французькому клубі з 2019 року. В першому ж сезоні він привів команду до другого місця, що стало найкращим показником за останні рокі. Наступний розіграш став не таким гарним.

Марсель провалився у Лізі чемпіонів, а в чемпіонаті випав з лідируючих позицій. У лютому 44-річний тренер подав у відставку, заявивши про свою незгоду с політикою клубу. Справа в тому, що під час трансферного вікна Марсель придбав півзахисника Олів’є Нтчама, хоча Боашу він потрібен не був. Тому спеціаліст публічно розкритикував керівництво та пішов.

Йоахім Льов

Останнє місце роботи: збірна Німеччини
Статистика: 198 матчів (125 перемог, 39 нічиїх, 34 поразки)
Очок за матч: 2,09

Один із найвагоміших тренерів збірних – Йоахім Льов. Під його керівництвом національна команда повернулась до еліти світового футболу, вигравши чемпіонат світу та Кубок конфедерацій – останній в історії.

Його правління в команді розпочалось в 2006 році та тривало до 2021 року – загалом 5498 днів. Перед Євро-2020, яке було перенесено на 2021 рік через пандемію коронавірусу, Льов заявив, що цей турнір стане останнім для нього в Німеччині. Вилетівши у 1/8 фіналі від Англії, німець покинув свій пост, але обіцяв ще потренувати.

Зінедін Зідан

Останнє місце роботи: Реал Мадрид
Статистика: 114 матчів (69 перемог, 25 нічиїх, 20 поразок) - другий прихід
Очок за матч: 1,85

Зідан працював тренером тільки у Реалі, починаючи від молодіжних команд та досягнувши до історичного здобутку – три перемоги у Лізі чемпіонів поспіль та по два титули в Ла Лізі, Суперкубку Іспанії, Суперкубку УЄФА та клубному чемпіонаті світу.

Другий прихід закінчився саме перемогою у Лізі чемпіонів. Зідан сам прийняв рішення піти з Реалу, а ось причини могли бути різними: трансферна політика Переса, відхід лідерів або перебудову клубу. Однозначно, Зідан – один із найкращих тренерів у світі. Його послугами цікавився ПСЖ, але він відмовився і на це причина лише одна – бажання очолити національну збірну Франції.


Список вільних тренерів дуже багатий, а в нього входять: Кіке Сетьєн, Юрген Клінсманн, Хорхе Сампаолі, Франк де Бур, Дунга, Роберт Морено, Доменек Торрент, Рой Ходжсон, Фатіх Терім, Хуанде Рамос, Мирон Маркевич та багато інших.

Дмитро Данець