Уругвай на ЧС-2022 в Катарі - склад і шанси на перемогу

Збірна Уругваю на Чемпіонаті світу 2022 з футболу, склад команди, календар матчів та шанси на перемогу в турнірі.
2022 г., 18 листопада, 08:30
Уругвай. Профіль збірної

Серед усіх збірних, які колись ставали чемпіонами світу, напевне саме Уругвай виглядає тим, від кого ще однієї подібної звитяги чекаєш найменше.

Наразі в цій збірнії можна спостерігати найсправжнісіньку зміну поколінь, тому очікувати від них чогось неординарного на мундіалі в Катарі не варто.

Досьє команди

Прізвисько: La Celeste (небесно блакитні)

Конфедерація: КОНМЕБОЛ

Рейтинг ФІФА: 14

Головні здобутки: чемпіони світу 1930, 1950 років, переможці копа Америка (15 разів, востаннє 2011)

Джерело: Getty Images

Минулі виступи на чемпіонатах світу

Саме в Уругваї проходив найперший чемпіонат світу в історії і саме Уругвай його тоді виграв, перемігши в фіналі Аргентину.

Через 20 років Уругвай зіграв на ЧС вдруге і знову переміг. На тому турнірі не було фіналу як такого, а в фінальній групі вони випередили Іспанію, Швецію та Бразилію.

Після того жодного виходу в півфінал до 2010 року і скандального матчу проти Гани (в підсумку четверте місце).

Кількість мундіалів: 14 (1930, 50-54, 62-74, 86-90, 2002, 2010-2022)
Найкращий результат: чемпіони в 1930 та 1950.

Легенди збірної

Дивлячись на нинішнє покоління уругвайських нападників не можна не згадати Дієго Форлана – першого великого форварда з Уругваю в нинішні часи. Цей блондин не просто свого часу був кращим гравцем країни, він був кращим бомбардиром Європи!

Але давайте також згадаємо Хосе Насацці, сина італійських мігрантів, про якого ви могли навіть не чути. Це перший в історії футболіст, який підняв трофей чемпіона світу в якості цього ж таки чемпіона. Захисник, який до цього встиг виграти дві золоті медалі Олімпіади, не просто виграв ЧС-1930 року, а ще й став кращим гравцем того турніру.

Як пройшли на ЧС-2022?

Відбір на турнір для команди Уругваю був не дуже солодким. Бразилія та Аргентина традиційно втікли у відрив і залишили на 8 інших команд всього дві прямі путівки.

Матчі для уругвайців складалися тяжко і лише серія з чотирьох перемог в чотирьох останніх матчах дозволила команді Луїса Суареса вибороти собі квиток на турнір.

Весь склад збірної Уругваю на ЧС-2022

Є команди, в яких багато ветеранів, є команди, в яких чимало молодих молодих гравців, а є збірна Уругваю.

Під керівництвом Дієго Алонсо на чемпіонат світу поїде шестеро гравців віком старших за 35 років. Подумайте тільки, ні Суарес, ні Кавані не входять в ТОП-3 найстарші гравці команди. При цьому молодих тут також вдосталь, серед них і зіркові Рональд Араухо, Феде Вальерде, Дарвін Нуньєс…

Головна зірка: …але все ж головною зіркою, якою б він не був, ми назвемо Луїса Суареса. Хто знає, можливо це остання можливість побачити ветерана в ділі. Один з кращих центральних нападників, а можливо й кращий, останніх 10-15 років.

На кого варто звернути увагу: можливо колись Факундо Пеллістрі буде запалювати в атаці Уругваю разом з Дарвіном, як це робили Кавані з Суаресом? Але зараз 20-річний вінгер намагається пробитися в склад Манчестер Юнайтед і отримав несподіваний виклик на чемпіонат світу. Можливо він скористається моментом і доведе тренеру МЮ, що готовий до гри за такий клуб?