Тимчасовий стадіон з контейнерів та арена-діамант: де проходитимуть матчі чемпіонату світу 2022

ISPORT.ua розповідає про арени, на яких зіграють кращі команди світу.
17 июня, 16:30
Стадіон 974 (Рас-Абу-Абуд) / Getty Images
Стадіон 974 (Рас-Абу-Абуд) / Getty Images

У листопаді та грудні поточного року пройде чемпіонат світу у Катарі. Цей розіграш стане 22-м турніром в історії футболу.

Вперше у своїй історії чемпіонат світу з футболу пройде на Близькому Сході, що позначається на термінах його проведення через високу температуру.

Катар виграв право проводити міжнародний турнір у грудні 2010 році. За цей час влада країни побудувала багато стадіонів, хоч деякі із них не відкриті ще.

ISPORT.ua розповідає про арени, на яких зіграють кращі команди світу.

Лусаїл Іконік

Регіон: Лусаїл (25 км від Дохи – столиця Катару)
Кількість глядачів: 80 тисяч

Арена, на якій відбудиться півфінал та фінал чемпіонату світу. Всього стадіон прийме десять поєдинків на різних етапах змагань. Зовнішній вигляд спорткомплексу нагадує золотий палац, а за його побудову відповідало архітектурне бюро Нормана Фостера.

Після проведення турніру, стадіон буде реконструйований, а загальна кількість місць буде зменшена до 20 тисяч. На самій арені будуть масштабні зміни: розмістяться школа, лікарня, торговий центр, кафе та ресторани.

Читай также: Лусаил - незаконченный город, куда мечтает попасть каждая сборная в мире

Аль-Байт

Регіон: Ель-Хор
Кількість глядачів: 60 тисяч

Дивовижний стадіон, який нагадує бедуїнський шатер, віддаючи данину предкам, які жили на березі Перської затоки. Стадіон побудований настільки екологічно чисто, що він отримав відзнаку від компанії GSAS. Тому можна зробити висновок, що арена символізує зв'язок минулого та майбутнього Катару.

Всього ж на стадіоні відбудеться дев’ять ігор, включаючи півфінал. Після турніру верхній ярус трибун розберуть і направлять до країн, що розвиваються – для підтримки футболу.

Ахмед бін Алі

Регіон: Аль-Райян
Кількість глядачів: 40 тисяч

Стадіон спроектований архітектурним бюро Pattern Design, який проектував стадіон Евертона. Щоб побудувати цю арену довелось знести минулу, а це трапилось у 2015 році.

Хоч кількість глядачів на арені зменшать після турніру, але масштабної реконструкції не буде. На ній вже грає один із найпопулярніших клубів країни – Аль-Райян. На цьому стадіоні грають не лише місцеві команди, а також проводились ігри клубного чемпіонату світу та Кубок арабських націй.

Міжнародний стадіон Халіфа

Регіон: Ель-Вакра
Кількість глядачів: 40 тисяч

Один із вікових стадіонів Катару, який був побудований у 1976 році, а вже у 2017 – реконструйований. Арена була названа на честь Халіфи бін Хамада Аль Тані, шостого еміра Катара, скинутого у 1995 році своїм сином, еміром Катара Хамадом бін Халіфою Аль Тані.

На цій арені вже проводився фінал клубного чемпіонату світу у 2019 році, коли Ліверпуль здобув перемогу. Під час мундіалю на стадіоні проведуть вісім ігор, включаючи поєдинок за третє місце.

Аль-Джануб

Регіон: Ель-Вакра
Кількість глядачів: 40 тисяч

В минулому місто Ель-Вакра було рибацьким, а тому арену зробили на основі свого минулого. Дизайн стадіону – дах виконаний у вигляді вітрил човників Дау. Арена прийме сім ігор: груповий етап та один матч 1/8 фіналу. Після чемпіонату світу стадіон буде вміщувати 20 тисяч глядачів.

До цього на арені проводили змагання з Кубку арабських націй, азіатської Ліги чемпіонів.

Аль-Тумама

Регіон: Доха
Кількість глядачів: 40 тисяч

Цей стадіон проектував катарський архітектор Ібрагім Джайд. Особливість дизайну полягає в тому, що стадіон нагадує традиційний катарський головний убір шапочку - гафія. Арена названа на честь дерева, що росте у регіоні. На цьому стадіони відбувся фінал кубку країни, а також грали міські команди.

На чемпіонату світу арена прийме вісім матчів: шість ігор на груповому етапі та по одному поєдинку 1/8 та 1/4 фіналів. Після турніру кількість можливих глядачів на арені зменшиться вдвічі. На території спорткомплексу розмістять центр спортивної медицини та готель.

Едьюкейшн Сіті

Регіон: Аль-Райян
Кількість глядачів: 40 тисяч

Назва стадіону походить від місця його знаходження – освітній район Катару. За проект відповідала іспанська архітектурна компанія FIA Fenwick Iribarren Architects. Зовнішній вигляд арени нагадує діамант, а фасад виконаний у стилі напівпрозорих трикутних панелей. Біля стадіону багато зелені, а тому Едьюкейшн Сіті визнаний одним із найекологічніших арен світу.

На турнірі тут буде зіграно вісім матчів: шість ігор на груповому етапі та по одному поєдинку 1/8 та 1/4 фіналів. Після чемпіонату світу стадіон вміщатиме 25 тисяч глядачів, а арена буде віддана під ігри університетським спортивним командам. Зайві конструкції відправлять до країн, що розвивають спорт.

Стадіон 974 (Рас-Абу-Абуд)

Регіон: Доха
Кількість глядачів: 40 тисяч

Один із найдивовижніших стадіонів мундіалю, особливість якого полягає в його конструюванні. Арена побудована з вантажних контейнерів – вперше в світі. Назва - "Стадіон 974". 974 – кількість контейнерів, використаних для будівництва та міжнародний телефонний код Катару.

На турнірі тут будуть зіграні сім матчів: шість ігор на груповому етапі та один поєдинок 1/8 фіналу. Після його завершення стадіон…просто розберуть. Він є тимчасовим.


Кожен стадіон має свою історію, дизайн, мету та особливість. Дуже хотілось би, щоб збірні також подарували нам казку, яку ми будемо пам'ятати завжди.

Дмитро Данець


x
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознакомлен(а) / OK