Шахтар вже знає свій кошик під час жеребу групи, а яка ситуація в Динамо і Дніпро-1?
![Кошики для жеребкування / УЕФА Кошики для жеребкування / УЕФА](https://isport.ua/i/68/42/28/8/6842288/image_main/86c0b76e64e1698630207654321b08c1-quality_70Xresize_1Xallow_enlarge_0Xw_835Xh_0.jpg)
В єврокубковому сезоні-2022/23 на етапі групових раундів будуть виступати три українські колективи. На жаль, Зоря та Ворскла не змогли подолати жодного раунду відбору на двох.
Динамо зіграє в групі Ліги Європи, а ось Дніпро-1 продовжує свою кваліфікацію в цей турнір, хоча в разі її провалу потрапить в Лігу конференцій.
ISPORT розібрався, в яких кошиках будуть команди під час жеребкування групових стадій.
![](https://isport.ua/i/68/42/28/8/6842288/gallery/88b773ef02044eb3dd92853ea4155f23-quality_70Xresize_1Xallow_enlarge_0Xw_700Xh_700.jpg)
Шахтар
Тут все досить просто. "Гірники" отримали автоматичний пропуск в групу Ліги чемпіонів, а після результатів кваліфікаційних раундів уже на даний момент стало відомо, що Шахтар буде в третьому кошику.
Разом з командою Йовічевича тут будуть (а значить, не зможуть потрапити їм в суперники) Борусія Д, РБ Зальцбург, Інтер, Наполі, Спортінг, Байер та Бенфіка.
Динамо Київ
З Динамо ситуація більш складна. У киян, в яких клубний коефіцієнт УЄФА дорівнює 44, наразі є два варіанти.
![](https://isport.ua/i/68/42/28/8/6842288/gallery/e4edcc98e105ee3277656483d5680958-quality_70Xresize_1Xallow_enlarge_0Xw_700Xh_700.jpg)
1) більш імовірний – що Динамо буде в першому кошику разом з Ромою, МЮ, Арсеналом, Лаціо та Брагою, і ще декількома суперниками, які стануть відомі пізніше.
2) трішки менш імовірний, коли Динамо потрапить в другий кошик. Але для цього потрібно, щоб на небі зійшлись зорі – Рейнджерс та Динамо Загреб тмають програти свої матчі плей-офф раунду Ліги чемпіонів ПСВ та Боде/Гімту відповідно. Ще потрібно було, щоб Црвена Звезда поступилася Маккабі з Хайфи, що вони й зробили напередодні.
Дніпро-1
Як відомо, для цієї команди це буде дебютний виступ в єврокубках, а тому їхній особистий клубний коефіцієнт надається їм як мінімальний для команди з української асоціації – 6,360. Це не найменший коефіцієнт, але все ж він досить низенький.
Серед команд, які ще зберігають шанси вийти до групи Ліги Європи, лише у трьох коефіцієнт менший (Трабзонспор, Пьюнік та Сількеборг з Данії), ще одна вже вийшла в головну стадію (бельгійський Уніон).
Це означає, що в разі проходження дніпрянами АЕКа з Ларнаки, вони точно будуть в четвертому кошику.
![](https://isport.ua/i/68/42/28/8/6842288/gallery/dd6591e2e2731ea7597cde72567a12d6-quality_70Xresize_1Xallow_enlarge_0Xw_700Xh_700.jpg)
Якщо Дніпро-1 поступиться в битві за групу ЛЄ, вони будуть грати в групі Ліги конференцій. З 44 команд, які будуть грати в раунді плей-офф цього турніру, у 11 коефіцієнт менший, ніж у українського колективу. Сюди ж можна додати ще дві команди з Ліги Європи.
Для того, щоб Дніпро-1 потрапило в третій кошик при жеребкуванні, необхідно, щоб до цього самого жеребкування дійшли відразу 8 з цих 13 колективів.
Наскільки це реально?
Юргорден з Швеції вже пройшов в групу. Данський Сількебор та вірменський Пьюнік повинні програти фінському ГІКу та молдовському Шерифу відповідно – виглядає імовірно, хоча варіанти існують.
Далі, потрібно щоб відразу п'ять команд (виділимо їх напівжирним) перемогли своїх суперників:
Шкупі (Північна Македонія) – Балкані (Косово)
РФС (Латвія) – Лінфілд (Північна Ірландія)
Лех (Польща) – Дюделанж (Люксембург)
Словацко (Чехія) – АІК (Швеція)
ФКСБ (Румунія) - Вікінг (Норвегія)
Вест Гем (Англія) – Віборг (Данія)
Ракув (Польща) – Славія (Чехія)
Партизан (Сербія) – Гамрун Спартанс (Мальта)
Як бачимо, є відразу дві пари, в яких присутні потрібні команди, та сильно сподіватися на те, що знайдеться серед інших семи пар відразу чотири таких, в яких фаворит поступиться, не треба.
Тому, найімовірніше, що Дніпро-1 буде в четвертому кошику при жеребкуванні групового раунду як Ліги Європи, так і Ліги конференцій.