Украинские мастера ушу завоевали две медали на Чемпионате мира
70 країн, та 1 тисяча учасників були представлені кращими спортсменами національних збірних команд світу.
Національна збірна України у складі 14 спортсменів, 6 тренерів та 2 суддів повернулася до України з сріблом та бронзою.
Голова делегації та головний тренер збірної команди України з ушу Олег Чуканов розповідає:
Вперше спортсмени та тренери збірної команди відчули, що можуть боротися з азійцями на рівних. Збірна команда України майже повністю має новий склад спортсменів. Окрім лідера команди Андрія Коваля, для якого це вже п’ятий чемпіонат Світу, та спортсмена із Запоріжжя Максима Данченка, цей чемпіонат був першим для всіх інших. Перші дні чемпіонату видалися досить важкими, не просто станом спортсменів після важкого перельоту, а ще знервованим станом команди з приводу загубленого багажу компанією Аліталія, що здійснювала переліт команди, та інвентарю (весь комплект мечів, списів, тощо) та валіз трьох тренерів і двох суддів. Але попри все церемонія відкриття змагань вразила нас тим, що відкривав чемпіонат танцювальний колектив української діаспори (60 чоловік) з танком Барвінок. Ми кожного дня відчували підтримку українців, що проживають у Торонто. Інвентар та валізи були доставлені вночі перед виходом спортсменів на майданчик.
Перші три дні були неймовірно важкими: спортсмени у розділі таолу виступали по різному, досвідчені робили помилки, а молодь стартувала вдало, спортсмени у розділі саньшоу проходили коло за колом, і дійсно показували все на що спроможні, дійшовши до півфіналів. Та останній день приніс нам бронзу та срібло. У командних виступах українська команда, яка посіла друге місце, пропустивши поперед себе лише команду Ірану, була представлена першими номерами української команди Коваль Андрій (МСМК, Київська обл.., Бровари), Романюк Сергій (МСМК, Одеса), Носач Олексій (МСМК, Донецька обл.., Дебальцеве), які і здобули срібло на чемпіонаті. Зібравшись з силами, шосту позицію серед жінок зайняла Альона Шкут (у розділі довгої зброї), та разом з Ганною Варламовою у командних виступах посіли також шосте місце. Бронзову нагороду завоював Горобець Тарас (МС, Сумська обл..,м.Глухів), поступившись у півфіналі чемпіону світу, триразовому чемпіону Європи, французу Муссі Ніангану.
Цей чемпіонат Світу повинен бути ліцензійним до Всесвітніх Ігор Єдиноборств, що пройдуть у Пекіні у вересні 2010 року, проте рішень по системі відбору немає досі. Але приємно, що у нас є одна ліцензія на Кубок Світу з ушу саньшоу у Тараса Горобця. Досі ніхто з українських атлетів, не приймав участі в офіційному Кубку Світу, лише чотири атлети у кожній ваговій категорії можуть отримати право на участь у цих змаганнях.
Потрібно сказати, що вперше на чемпіонатах світового рівня працювали два судді Української федерації ушу, які прекрасно справилися з завданням, це суддя міжнародної категорії з ушу таолу Володимир Федорцов (Одеса) та суддя міжнародної категорії з ушу саньшоу Сергій Замідра (Київська обл.).
Готували спортсменів тренери: Федорцов В. (Одеса), Мороз М.(Запоріжжя), Тарасюк Ю. (Київщина), Дєдушкін А.(Суми), Хоменко І. (Київщина), Вінниченко К. (Бердянськ), Артюхов С. (Донецьк) , Коваль А. (Бровари), Чуканов О. (Бровари). Особлива подяка лікарю федерації Ларисі Квитко!
Вважаю виступ команди дуже вдалий, є над чим працювати, будуть враховані всі помилки, а також будуть змінені програми виступів спортсменів з ушу таолу. Спортсмени та тренери з ушу саньшоу повинні більш якісніше та централізовано підходити до запланованих НТЗ та готувати бази підготовки у регіонах.
Україна у світовому рейтингу ушу зараз займає 13-14 позицію. На щаблі в верх від 13-14 позиції, знаходяться тільки дві Європейські країни це Росія і Італія (інші азійські).
Вже зараз розписуємо план підготовки української команди до Чемпіонату Європи 2010 року (Анталія, Туреччина).